Diğer Sonuçlar
 • Ev alana devlet desteği çalışmalarında sona gelindi!

  Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, ev sahibi olmayan vatandaşların konut edinmesini amaçlayan "konut hesabı" uygulamasına ilişkin yönetmelik çalışmalarının son aşamaya geldiğini bildirdi.

 • OSB’ler emlak vergisi muafiyeti müjdesi bekliyor!

  OSBÜK Başkanı Cahit Nakıboğlu, sanayicilerin emlak vergisinden muaf tutulmasının motivasyonlarını artıracağını belirterek, “Emlak vergisinin kaldırılması konusunda Başbakan Yardımcımız Mehmet Şimşek’ten söz aldım." dedi.

 • Bakan Şimşek: Avrupa ile tam entegrasyon için çalışıyoruz

  Mehmet Şimşek, Türkiye'nin Avrupa'yla tam entegrasyonu için düğmeye bastıklarını belirterek, "Müteahhitlik dahil olmak üzere bütün hizmetler sektöründe, tek pazara üye olmak için süreci başlattık" dedi.

 • Halkbank, Mardan Palace otelini satacak!

  CHP Milletvekili Elif Doğan Türkmen’in önergesini yanıtlayan Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Mardan Palace otelini Halkbank’ın işletmesinin söz konusu olmadığını, otelin satılarak kredilerin tahsil edileceğini açıkladı.

 • 4268 Doa Doğa Proje ve İnşaat Anonim Şirketi kuruldu!

  4268 Doa Doğa Proje ve İnşaat Anonim Şirketi, Fethi Şimşek Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Mustafa Ersagun Şimşek ortaklığıyla 50 bin TL sermaye ile 18 Şubat'ta Ümraniye, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi'nde kuruldu.

 • Afetzede esnafa 30 bin liraya kadar kredi verilecek!

  Önceden KOSGEB desteğinden yararlanmış olan terör mağduru ya da afetzede esnaf, tekrar 30 bin liralık sıfır faizli kredi kullanabilecek. Mehmet Şimşek, konuya ilişkin kararname taslağını imzalayarak Başbakanlığa gönderdi.

 • Gayrimenkul sertifikası dar gelirliye kazanç sağlayacak!

  Ekonomiden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, gayrimenkul sertifikalarının Borsa İstanbul'da işlem görmesi için çalışmaların hızlandığını açıkladı. Şimşek, bu yolla dar gelirli vatandaşların da bu imkandan faydalanmasını amaçladıklarını bildirdi.

 • Şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın evi restore edildi!

  Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ve Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şehit Üsteğmen Uğur Taşçı’nın Nizip’te restore edilen evinde incelemelerde bulundu.

 • Terör mağduru esnafın kredi borcu 1 yıl ertelenecek!

  Ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, terör olayları nedeniyle mağdur olan esnaf ve sanatkarların Türkiye Halk Bankası AŞ'den kullandıkları düşük faizli kredi borçlarının 1 yıl erteleneceğini bildirdi.

 • Ömer Fethi Gürer KEY ödemelerini meclise taşıdı!

  Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer KEY ödemelerine ilişkin soru önergesi hazırladı. Gürer sorularının Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek tarafından yanıtlandırılmasını talep etti..