Toki aracılığıyla Gaziantep’te konut sorunu çözülecek!

mehmet-şimşek

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Gaziantep’in 50 yıl boyunca konut sorunu yaşamaması için düğmeye bastıklarını açıkladı. Şimşek, “TOKİ ve belediyeler aracılığıyla Gaziantep’in konut sorununu çözecek bir kapasite oluşturduk” dedi.
Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, konut müjdesini verdi. Gaziantep’in önümüzdeki 50 yıl işçinde hiçbir şekilde konut sorunu yaşamamasını sağlayacak bir projeye imza attıklarını dile getiren Bakan Şimşek, “Seçim öncesi geliştirdiğimiz bütün alanların tamamını belediyelere ve TOKİ’ye verip Gaziantep’in belki de 50 yıllık konut sorununu çözecek bir kapasite oluşturduk. Biz arsa arzında gerekli adımları attık. Bunların projelendirilmesi ve yapılması kaldı.

TOKİ başkanımız da önümüzdeki hafta içerisinde burada olacak. Önümüzdeki üç ya da dört yıl içinde verdiğimiz bir alanda işçi dar gelirli vatandaşlarımız için 50 bin konutu tamamlayabiliriz diye konuştuk. Benim görevim Ankara’da yerelin bu sorunlarını çözmek. Biz bu konuda elimizden geleni yaptık” diye konuştu.


BASIN KONUTLARI İÇİN TAKİPÇİ OLACAK

Ziyaret öncesi GGC yönetim kurulu ile özel bir toplantı yapan Şimşek, basın çalışanlarına yönelik yapılacak olan toplu konut, resmi ilan rakamlarının düşüklüğüyle ilgili olarak GGC yönetiminden bilgi aldı. TOKİ Başkanının önümüzdeki hafta Gaziantep’e geleceğini söyleyen Şimşek, bu projenin hayata geçmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülhamit Gül ise, Gaziantep’teki icra ilanlarının yerel gazetelere verilmesi konusunu takip edeceğini vurguladı. Şimşek ve beraberindekiler daha sonra GGC Toplantı Salonu’na geçerek burada yoğun bir katılımla gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

SORUNLAR GİDERİLECEK

Basın sektörünün içinde bulunduğu sıkıntıların giderilmesi için çalışmalar yapacaklarını kaydeden Maliye Bakanı Şimşek, “GGC Başkanımız İbrahim Ay bazı sıkıntılarını dile getirdi sektörün. Biz de bunları dinledik ve takipçisi olacağız. Milletimize verdiğimiz her sözün arkasında durduğumuzu herkes biliyor. Gaziantep’te konut, ulaşım, rekabet gücünü artıracak projeler konusunda hep çalışıyoruz. Sağlıktan eğitime, alt yapıdan diğer konulara kadar ne dediysek tek başına iktidar olamayışımıza rağmen birebir bunları takip ediyoruz. Biz hayal taciri değiliz. Çok somut ve net projelerle uğraşıyoruz” açıklamalarında bulundu.

Gaziantep Telgraf

, , ,