Diğer Sonuçlar
 • Meram'da 2015 yılında 27 park yapıldı!

  Konya’nın merkez Meram İlçe Belediyesi, 2015 yılında ilçenin geleceğinin planlanması, kentsel dönüşüm, sosyal ve kültürel hizmetlerle birlikte park ve çocuk oyun alanı, fidan dikimi ve diğer yeşil alan çalışmalarında da önemli hizmetlere imza attı.

 • Meram'da tarihi doku dönüşümle gün yüzüne çıkıyor!

  Meram Belediyesi, daha modern ve yaşanılabilir bir Meram için kentsel dönüşüm ve planlama çalışmalarıyla birlikte tarihi ve kültürel dokuyu gün yüzüne çıkarmak için restorasyon çalışmalarını da sürdürüyor.

 • Meram Sosyal Tesis ve Ticaret Merkezi 2017'de tamamlanacak!

  Meram Belediyesi tarafından 2015 yılı kasım ayında temeli atılan, belediye hizmet binası yanındaki sosyal tesis ve ticaret merkezi inşaatında çalışmalar hızla devam ediyor.

 • Meram Alavardı'ya hanımlar lokali inşa edilecek!

  Meram Belediyesi, halkın ihtiyaçları doğrultusunda ilçenin farklı mahallelerine tesisler kazandırmaya devam ediyor. Modern ve estetik bir tarzda projelendirilen Alavardı Mahallesi Hanımlar Lokali’nin ihalesi 16 Şubat’ta yapılacak.

 • Konya Ali Ulvi Kurucu Mahallesi'ndeki evlerin yüzde 80'i ruhsatsız!

  Konya Ali Ulvi Kurucu Mahallesi sakinlerinin başı dertte. Mahalledeki ruhsat krizi her geçen gün büyüyor. Mahalledeki yapıların tamamı ruhsatsız. Meram Belediyesi İse şikayet üzerine mahalleliye 8-12 bin lira ceza yazıyor.

 • Meram'da 1.1 milyon metrekare alan dönüşüyor!

  Meram Belediyesi'nce 1 milyon metrekareyi aşan, Türkiye'nin en büyük kentsel dönüşüm planının hayata geçirilmekte olduğu belirtildi. Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm çalışması olduğunu söyledi.

 • Meram Şükran'da sosyal ve fiziki dönüşüm yapılacak!

  Meram ilçesi sınırlarında bulunan Şükran Mahallesi’nin hem sosyal, hem de maddi anlamda bir çöküntü alanı olması nedeniyle ki Meram Belediyesi bu bölgede büyük bir kentsel dönüşüm hamlesi başlattı.

 • Meram'da kentsel dönüşüm protesto edildi!

  Meram'da kentsel dönüşüm eylemleri devam ediyor. Meram Belediyesi tarafından Uluırmak Ali Hoca, Uluırmak Saka ve Fahrunnisa mahallelerinde başlatılan “Kentsel Dönüşüm ve İmar Uygulaması Projesi” bölge sakinleri tarafından ikinci kez protesto edildi

 • Konya Meram'da kentsel dönüşüm protesto edildi!

  Konya tarihinin en büyük kentsel dönüşümünü Meram ilçe Belediyesi gerçekleştiriyor. Konya'nın Uluırmak Ali Hoca, Uluırmak Saka ve Fahrünnisa mahallelerindeki "Kentsel Dönüşüm" tepkilere neden oldu.

 • Meram Gödene'ye kapalı pazar inşa edilecek!

  Meram Belediyesi tarafından ilçedeki semt pazarlarını modern hale getirmek için başlatılan çalışmalar kapsamında Gödene Mahallesi’ne de kapalı pazar yeri inşa edilecek...