Meram’da 5 milyon TL’lik spor kompleksinin temeli atıldı!

Meram Belediyesi

Meram Belediyesi tarafından Ahmet Özcan Caddesi’ndeki eski su deposu alanına yapılacak olan spor kompleksinin temeli dualarla atıldı. Programa Meram Belediye Başkanı Fatma Toru, Karatay Belediye Başkanı Mehmet Hançerli, Selçuklu Belediye Başkan Vekili Faruk Ulular, AK Parti Selçuklu İlçe Başkanı Mustafa Hakan Özer, AK Parti Meram İlçe Başkan Vekili Mehmet Şenyıl, Meram İlçe Milli Eğitim Müdürü Dursun Ali Kaban, Basın Yayın Enformasyon İl Müdürü Cemil Paslı, BEM-BİR-SEN Konya Şube Başkanı Sait Közoğlu, AK Parti il ve ilçe teşkilatı üyeleri, muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan törende ilk olarak söz alan Mehmet Vehbi Mahallesi Muhtarı Mustafa Güven mahallelerine kazandırdığı spor kompleksinden dolayı Meram Belediye Başkanı Fatma Toru’ya teşekkür etti.

TESİSİN MALİYETİ BEŞ MİLYON TL
Meram Belediye Başkanı Fatma Toru ise şehir inşa etmenin özveri ve beceri istediğini ifade ederken, “Konya’daki tüm belediyeler şehri yeniden inşa etmek üzere birlik beraberlik içerisinde çalışıyor. Bunu gerçekleştirirken geçmiş ve gelecek arasında köprü kuruyor ve ihtiyaçlara karşılık vermek için gayret gösteriyoruz. Bugün, Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtuluş ve Muradiye mahallerinin ihtiyacını karşılamak üzere beş milyon lira maliyetli tesisin temelini atıyoruz. Bölgeye inşa edilecek bu tesis spor kompleksi anlamında ilk olacak. Göreve geldiğimiz ilk günlerde mahalle muhtarlarımızla bir toplantı yaparak ihtiyaçları dinlemiştik. Bu bölgedeki mahalle muhtarları da farklı talepler dile getirdiler. ‘Meram Belediyesi olarak demokrasi konusunda şehirde bir öncülük yapalım’ diye düşündük. Tüm istekleri yerine getirmek mümkün olmadığından dolayı mini bir referandum yapılmasını planlayarak plebisit uygulamasını gerçekleştirdik. Halkımız sandığa giderek yüzde 72 oranla spor kompleksi istediklerini belirtmiş oldular. Plebisit sonucuyla birlikte yeterli alan olmadığından dolayı araziyi, büyütme kararı aldık ve planlama çalışmalarını yeniden ele aldık. Bunun sonucunda bugün spor kompleksimizin temelini atıyoruz.” şeklinde konuştu.

‘TESİSİN ADINA YİNE HALK KARAR VERECEK’
Mehmet Vehbi, Saadet, Kurtuluş ve Muradiye mahallesi sakinlerine bir müjde daha veren Başkan Toru, “Yerel yönetimler, demokrasinin nüvesini teşkil ediyor. Toplumun demokratik haklarını birebir aktardığı yerler belediyelerdir. Tesisin bitmesinin ardından yola ilk çıktığımız gibi adına da plebisit uygulamasıyla halkımız karar verecek. Daha önce olduğu gibi bölgede kuracağımız sandıklara giderek tesisin adını yine bölgedeki mahalle sakinleri koyacak.” şeklinde görüş belirtti.
Konuşmaların ardından yapılan duayla spor kompleksinin temeli atıldı.
Meram Belediyesi