Vodafone Arena’da çatı inşaatı tamamlandı!

Vodafone Arena

Vodafone Arena’nın çatı inşaatı iskeletinin tamamen kapatıldığı ve monte edildiği bildirildi. Selçuk İz, çatının tamamlanmasının ardından iskeleleri kaldıracaklarını ve koltuk montajları ile saha çalışmalarına başlanacağını belirtti.
Siyah-Beyazlı takımın yeni stadı Vodafone Arena’nın çatı inşaatı iskeletinin tamamen kapatıldığı ve monte edildiği bildirildi.

Siyah-beyazlı kulübün yapımı devam eden yeni stadıyla ilgili BJK TV’ye açıklamalarda bulunan statik proje mühendisi ve Vodafone Arena’nın çatı inşaatını yapan firmanın genel müdürü Selçuk İz, Vodafone Arena’daki çalışmaların Kurban Bayramı’nda da sürdüğünü kaydetti.

Stat inşaatıyla ilgili bilgiler veren İz, “Çatı inşaatının iskeleti tamamen kapatıldı ve monte edildi. Şu anda çatıyı germek için kullanılan krikolar yerleştirilmekte. Bayramın ertesinde kontrollerimiz devam edecek. Çatı gerildikten sonra krikolar kaldırılarak arka bölüm için çalışmalar yapılacak ve kaplama için hazır hale getirilecek” ifadelerini kullandı.

‘Dünyanın en zor çatılarından bir tanesi’
Selçuk İz, çatının tamamlanmasının ardından iskeleleri kaldıracaklarını ve koltuk montajları ile saha çalışmalarına başlanacağını belirterek, şöyle konuştu:

“Kale arkalarında 2 tane çok modern skorboard olacak. Onların da çalışmalarını hazırlıyoruz. Yapmakta olduğumuz çatı dünyanın en zor çatılarından bir tanesi. Bir rekor deniyoruz. Anıtlar Kurulu’nun aldığı karar nedeniyle kotu yükseltemediğimiz için 200 metre açıklığı 8-9 metreyle geçiyoruz. Bu da bir dünya rekoru ve ilk defa Vodafone Arena’da uygulanıyor.”

Yeni Şafak

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*