ASO 1.OSB yatırımı

Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, ASO Başkanı Özdebir’le ASO 1. OSB’yi ziyaret etti. Yaşar, OSB’nin kalkınmaya çok büyük katkı sağladığını ifade etti
Ankara Sanayi Odası (ASO) Başkanı Nurettin Özdebir, ASO 1. OSB’de Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ı ağırladı. ASO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Mehmet Doğanlar, ASO 1. OSB Yönetim Kurulu Üyeleri Hakkı Yıldırım, Ayhan Gökmen, Bölge Müdürü Ahmet Balcı ve bölge sanayicileri de ziyarette yer aldı. Başkan Yaşar’ı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Özdebir, ASO 1.OSB’nin yerleşimi, fonksiyonları, kurumsal idare yapısı bakımından Türkiye’nin en büyük Organize Sanayi Bölgelerinden olduğunu dile getirdi. Özdebir, “Bulunduğumuz alanda 270’in üzerinde aktif fabrika var ve 35 bin kişi çalışıyor. Bölgemiz günde 40 bin aracın giriş-çıkış yaptığı bir sanayi bölgesi. Modern alt ve üst yapılara sahibiz. Elektrik, doğalgaz, haberleşme, içme suyu, atık su, yağmur suyu şebekelerimiz, yollarımız var. Aslında bizler de belediye gibi hizmet veriyoruz. Buradaki her türlü hizmet Bölge Müdürlüğümüzce verilmektedir. Bölge sanayicilerimizin daha rahat ve güvenli bir ortamda üretim yapmaları için gayret gösteriyoruz “diye konuştu.

“ÇARE ÜRETİMİN DESTEKLENMESİ”
Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar ise ASO 1. OSB’nin Türkiye’nin lider organize sanayilerinden biri olduğunu kaydetti. ASO 1.OSB’nin sanayicinin ihracatına büyük katkı sağlarken istihdam açığına da çare olduğunu dile getiren Belediye Başkanı Yaşar, Ankara’nın kalkınması ve istihdamın artması için sanayinin ve üretimin desteklenmesinin önemine dikkat çekti. Toplantının sonunda bölgede yer alan Arolez Gıda ve Bozankaya Otomotiv firmalarının üretim alanlarını gezen Başkan Yaşar, ASO 1.OSB’yi yakından tanıma fırsatı buldu.


 

Sabah

, , , , , ,

Hemen Teslim 5 proje