Erken rezervasyonda en ucuz kiralama ne zaman yapılır?

en ucuz kiralama

Erken rezervasyon döneminde villa tatili için en çok tercih edilen yurtiçi lokasyon ise Antalya – Kaş oldu. Arkadaş grupları mayıs-haziran aylarında erken rezervasyon fırsatını en çok kullanırken, çocuklu ailelerin tercihi temmuz-ağustos ayları oldu. Eylül-Ekim ise orta yaş üstünün tercih ettiği dönem olarak karşımıza çıkıyor.
Villa kiralama yapan www.villaburada.com erken rezervasyon verilerini inceleyerek, merak edilen bir rapor hazırladı. Rapora göre yurt içi lokasyonlarda en çok Kaş tercih edilirken Fethiye ve Bodrum onu izledi.

EN UCUZ KİRALAMALAR NE ZAMAN VE NEREYE YAPILDI?

1 Nisan – 31 Ekim 2016 tarihleri arası kiralamalar incelendiğinde 150-TL günlük kiralama tutarı ile en ucuz kiralama 1-15 Şubat 2016 arasında Kaş’ta bulunan bir villaya yapıldı. Fethiye’ye giden tatilciler ise en ucuz kiralamayı 1-15 Mart 2016 tarihleri arasında 250-TL günlük kiralama tutarı ile yaparken, Bodrum tatilcileri en ucuz kiralamayı 225-TL günlük kiralama tutarı ile 15-28 Şubat 2016 tarihleri arasında yakaladı.

Mayıs-Haziran aylarında en fazla kiralamayı arkadaş grupları yaparken, okulların kapanmasıyla birlikte çocuklu ailelerin ilgisi artmaya başladı. Temmuz – Ağustos aylarını tercih eden çocuklu aileleri Eylül – Ekim döneminde kafa dinlemek isteyen orta yaş üstü grup takip etti.

Villa kiralama sisteminin yeni yeni yayınlaşmaya başlamasına rağmen en çok ilgi yerli turistten geldi. Yerli turisti ise yabancılardan sırasıyla İngilizler, İtalyanlar ve Arap turistler izledi.