Antalya inşaatın başkenti olacak!

deniz karataş

Antalya inşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, “Antalya, ekimde metrekare başına konut satış fiyatlarının ve kiraların en fazla yükseldiği şehir oldu. Buna göre Antalya, metrekare başına yüzde 3 değer artışıyla Ekim 2015’te konut satış fiyatlarının en fazla yükselen kent konumunda. Önümüzdeki çalışma döneminde bu yükselen grafik devam edecektir. Kentimiz her gecen gün daha da değerleniyor” diye konuştu.

İNŞAATIN BAŞKENTİ OLACAĞIZ”
Uluslararası organizasyonların iyi bir tanıtım aracı olduğunu vurgulayan Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Başkan Vekili Deniz Karataş, “Uluslararası toplantılara ev sahipliği yapan Antalya’nın bu konumu konut satışlarına da yansıyacaktır. Antalya’mız turizm ve tarımın başkenti olduğu gibi inşaatında başkenti olacaktır. Konut satışlarındaki fiyat artışı ve kiraların yükselmesi Şehrimizin talep görüyor olmasından kaynaklanıyor. Antalya ciddi anlamda göç alan bir ilimiz. Şehir içindeki zenginleşmenin kaliteli yaşama dönüşmesiyle birlikte konut satış fiyatları da buna bağlı olarak artıyor.Uluslararası organizasyonlar kentimiz için iyi bir tanıtım aracıdır. G 20 Zirvesi ve yapılacak olan EXPO 2016 kentimizin değerini artıracaktır” dedi.

“ANTALYA TÜKETİM YERİDİR”
Antalya, metrekare başına yüzde 2,93 değer artışıyla bir önceki aya göre kiraların en çok yükseldiği il olduğunu ifade eden Tüm İnşaat Müteahhitleri Federasyonu Başkan Vekili ve Antalya inşaat Müteahhitleri Derneği Başkanı Deniz Karataş, “Bütün bunların yanı sıra Antalya’nın doğal güzelliği de eklenince konut fiyatları da orantısal olarak artıyor. Şehrimiz bir tüketim yeridir günde binlerce turistin ziyaret ettiği bir bölgede yer alıyoruz. Tum bu etkenlere baktığımızda şehrimizin değerinin arttığını görüyoruz” şeklinde konuştu.

Akdeniz’de Yeni Yüzyıl