Diğer Sonuçlar
 • Bursa'da 'akıllı evler' dönemi başlayacak!

  İMSİAD Başkanı Mescioğlu ile HDL Otomasyon Bursa Yetkili Bayisi Şaban Ulus, geçtiğimiz günlerde bir araya gelerek, kentteki inşaat sektörü ve akıllı ev konseptleri hakkında görüştü.

 • 2016'da inşaat sektörü yüzde 2.5-3.0 seviyelerinde büyüyecek!

  Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD), "2015'in tamamının 'kayıp yıl' olma riskini tartışmıştık. 2016'da inşaat sektöründe ise yüzde 2.5-3.0 seviyelerinde büyüme öngörüyoruz" dedi.

 • İnşaat sektörü ve kent planlamasındaki unsurlar!

  Evrensel Gazetesi Pazar ekinde köşe yazarı olan Okay Deprem bugünkü yazısında inşaat sektöründe ve kent planlamasındaki unsurları anlattı. İşte o haber...

 • Sakarya'da inşaat sektörü büyüyor!

  Sakarya'nın verimli tarım alanları yapılan imar düzenlemeleriyle bir bir yok oluyor. Bir zamanlar birçok ürünün yetiştiği topraklarda artık konutlar filizleniyor ve betonlaşma riski git gide artıyor.

 • Ali İhsan Girgiç: İnşaat sektörü ekonomiyi hareketlendiriyor!

  Müteahhitler Derneği Başkanı Ali İhsan Girgiç, inşaat sektörünün ekonomiyi hareketlendiren en önemli sektörlerden biri olduğunu söyledi. Girgiç, inşaat sektöründeki dinamizmin, hareketliliğin, o bölgenin ekonomisine hareket getirdiğini ifade etti.

 • İnşaat sektörü Azerbaycan pazarını mercek altına aldı!

  Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), Küresel Fuar Acentesi Projesi kapsamında yapı sektörü firmaları Azerbaycan'da ilk defa düzenlenen Recexpo Uluslararası İnşaat Yapı Fuarı'nı mercek altına aldı.

 • Kocaeli'de arsa fiyatları arttıkça artıyor!

  Kocaeli'de konut sektöründe en önemli sorunlardan biri her geçen gün artan arsa maliyetleri. Artan arsa maliyetlerine bir de ekonomik durgunluk eklenince inşaat sektörü oldukça yavaşladı

 • 2016'da konut satış hedefi 1 milyon 500 bin!

  İki seçim süreci atlatan inşaat sektörü, 'bekle gör' döneminin ardından 2015'i de rekorla kapattı. 1.2 milyonluk satışa imza atan sektör bu yıl gaza basacak. Yeni hedef ise, 1 milyon 500 bin konut satmak.

 • İnşaat sektörü bu yıl istikrarlı büyür!

  Türkiye’de konut satışlarının 2015’i 1,3 milyon adetle kapatacağını söyleyen Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, sektörün krizleri iyi yönettiğini kaydetti.

 • TÜSİAD Başekonomisti İmamoğlu: İnşaat sektörü büyüyecek

  TÜSİAD Başekonomisti Zümrüt İmamoğlu, Türk ekonomisiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, büyükşehirlere olan hızlı göçün konut ihtiyacını artırdığını, dolayısıyla inşaat sektöründeki gelişmenin ve büyümenin süreceğini dile getirdi.