TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu 16 Şubat 2018!

 

TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu 16 Şubat 2018 detayları haberimizde yer alıyor. İşte kura çekilişi detayları…


2+1 nitelikli 356 adet konut ile 3+1 nitelikli 293 adet konut olmak üzere toplam 649 adet konutun “ Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” çekilişi “Adana Yüreğir Serinevler Kapalı Spor Salonunda” 16 Şubat 2018 tarihinde Saat 09:00’da başlamak üzere Noter huzurunda yapılacak.

TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir projesinde başvurular 29 Ocak – 09 Şubat 2018 tarihleri arasında kabul edildi. Projede en düşük konut bedeli 99 bin 922 TL ve en yüksek konut bedeli 148 bin 557 TL olarak belirlendi.

TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir projesinde taksit ödemeleri 488 TL’den başlıyor. Projede ayrıca 180 ay vade imkanı sağlanıyor.

KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI:

1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

3. Kura sırasında 179 adet yedek hak sahibi belirlenecektir.

4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir.

5. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri: Kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

6. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar (2+1 konutlarda 18 adet ) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

7. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

8. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu 16 Şubat 2018!
TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu 16 Şubat 2018 henüz açıklanmadı.

 

, ,

Hemen Teslim 5 proje