Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu isim isim!

Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu isim isim henüz açıklanmadı. 2+1 ve 3+1 şeklinde daire tiplerinden oluşan projede toplam 649 daire bulunuyor.

TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir Grubu projesinde 2+1 nitelikli 356 adet konut ile 3+1 nitelikli 293 adet konut kura çekilişi ile satışa sunuluyor.


TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir Grubu’nda “Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası” çekilişi “Adana Yüreğir Serinevler Kapalı Spor Salonunda” 16 Şubat 2018 tarihinde Saat 09:00’da başlamak üzere Noter huzurunda yapılacak.

En düşük konut bedelinin 99 bin 922 TL en yüksek konut bedelinin 148 bin 557 TL olarak belirlendiği TOKİ Adana Sarıçam Alt Gelir Grubu projesinde başvuru dönemi 9 Şubat’ta sona erdi.

Taksit ödemelerinin 488 TL’den başladığı projede 180 ay vadeyle ödemeler yapılıyor.

Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu isim isim!
Adana Sarıçam Alt Gelir kura sonucu isim isim henüz açıklanmadı. Kura sonucu açıklandığında Emlaktagundem.com’da yer alacak.

KONUT ALMA HAKKI VE KONUT BELİRLEME KURASI:

1. Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kurası, noter huzurunda; Banka ve İdare yetkilileri denetiminde gerçekleştirilecektir. Kura çekiliş yeri ve programı daha sonra açıklanacaktır.

2. Kurada konut sayısı kadar asil alıcı belirlenecek olup aynı anda asil alıcıların konutları da kura ile belirlenecektir.

3. Kura sırasında 179 adet yedek hak sahibi belirlenecektir.

4. Satışa sunulan konut sayısından daha az başvuru olması durumunda kura çekilişi yapılmayacaktır. Başvuru şartlarını sağlayan hak sahipleri kategorilerinin önceliğine ve başvuru sıralamasına göre İdarenin hazırlayacağı ve ilan edeceği program doğrultusunda konut seçim ve sözleşme imzalama işlemlerini İdarenin belirleyeceği

bloklar/konutlar arasından gerçekleştireceklerdir.

5. Şehit Aileleri, Terör, Harp ve Vazife Malulleri ile Dul ve Yetimleri: Kuraya girmeden konut alma hakkı tanınacak, ancak bu kişilerin konutları öncelikli olarak kura ile belirlenecektir.

6. Engelli vatandaşlarımıza konut sayısının %5’i kadar (2+1 konutlarda 18 adet ) kontenjan ayrılacak ve hak sahipleri kura ile belirlenecektir. Kura sonucu bu kategoriden hak sahibi olamayan başvuru sahipleri diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacaktır.

7. Diğer başvuru sahipleri, İdaremiz genel uygulamalarında olduğu üzere başvuru sayısına göre gerektiği takdirde kura ile belirlenecektir.

8. Kura sonucu konut satın alma hakkı kazananlar, sözleşme imzalama aşamasında kendi aralarında becayiş (konut değişikliği) yapabileceklerdir.

, ,

Hemen Teslim 5 proje