Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Başkan Erdoğan’ın geçtiğimiz haftalarda müjdesini verdiği 50 bin sosyal konuta gelen talep 100 bini aştı. 50 bin sosyal konut projesi kapsamında en ucuz daire, 116 bin liradan Ağrı’da satışa sunulurken, kampanyanın en değerli konutu 419 bin liraya Muğla Köyceğiz’de satılacak.

67 ilde 140 projeyle başlanılan 50 bin konutluk sosyal konut hamlesine vatandaşlar akın ediyor. 6 Mart’ta taleplerin toplanmaya başladığı konutlarla ilgili bilgi almak ve şehirlerindeki projelere talep oluşturmak isteyen vatandaşlar, TOKİ’nin internet sitesini kilitledi.

Güneş Gazetesi’nde yer alan habere göre altyapı için dakika dakika güçlendirme çalışmaları yapılsa da, yoğunluktan dolayı siteye erişim ve başvuru bilgilendirme formuna ulaşmak uzun zaman alabiliyor.


50 bin sosyal TOKİ konutunun 3 yıl içinde hak sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. Başvurular şehit aileleri, harp ve vazife malulleriyle dul ve yetimleri 15-19 Nisan, en az yüzde 40 engelliler 8-12 Nisan, emekliler 25 Mart-5 Nisan, diğer başvuruların ise 6-22 Mart tarihlerinde olmak üzere 4 farklı grupta alınıyor.

Projelere başvuruda bulunmak için Ziraat ve Halk Bankası şubelerine gidilerek 2+1 konutlar için 500 lira, 3+1 konutlar için 1.000 lira ön kayıt bedelinin ödenmesi gerekiyor. Başvuru sahipleri arasında TOKİ tarafından ilan edilecek tarihte ‘hak sahibi belirleme’ kurası çekilecek.

İSTANBUL’A 5 YENİ PROJE

Sosyal konut hamlesiyle İstanbul’da, 5 projede toplam 6 bin 300 konut hayata geçirilecek. İstanbul’daki konutların gerçekleştirileceği yerler şöyle:

1-) Tuzla-Aydınlı
2-) Başakşehir-Ayazma
3-) Silivri-Alipaşa
4-) Başakşehir-Hoşdere
5-) Başakşehir-Kayabaşı

Başvuru için neler gerekli?
1- TC vatandaşı olmak.
2- 2+1 konutlara başvuracaklar, projenin bulunduğu ilçe sınırları içerisinde bir yıldan az olmamak koşuluyla ikamet ediyor olmalı.
3- TOKİ’den daha önce konut satın almamış olmak ve TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olmak.
4- Kendisine eşine ve/veya velayeti altındaki çocuklara ait tapuda kayıtlı evi olmamak.
5- Alt gelir grubu konutlarında aylık hane halkı geliri olarak en fazla net 4 bin 500 lira, İstanbul’da ise en fazla net 4 bin 800 lira gelire sahip olmak.
6- Bir hane halkı adına, yalnızca tek başvuru yapılabilecek.

, ,