Süleymanpaşa Batı Atıksu Arıtma Tesisi’nin temeli atıldı!

TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ TARAFINDAN SÜLEYMANPAŞA İLÇESİ KARADENİZ MAHALLESİ’NE YAPTIRILACAK OLAN BATI ATIKSU ARITMA TESİSİ İÇİN TEMEL ATMA TÖRENİ DÜZENLENDİ. (HADİ ZİRİĞ/TEKİRDAĞ-İHA)

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Süleymanpaşa ilçesi Karadeniz Mahallesi’ne yaptırılacak olan Batı Atıksu Arıtma Tesisi için temel atma töreni düzenlendi

Karadeniz Mahallesi’nde gerçekleştirilen temel atma törenine, Cumhuriyet Halk Partisi Tekirdağ Millet Vekil Faik Öztrak, Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Birim Müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Sadece Süleymanpaşa’nın değil Marmara Denizi’nin de kurtuluşu için önemli bir tesis olduğunu söyleyen Süleymanpaşa Belediye Başkanı Ekrem Eşkinat, “Bu bakımdan bu kararı alanları saygı ve minnetle anacaktır. Süleymanpaşa’nın altını üstüne getiriyorlar. Çağdaş bir şehir, düzgün alt yapının üzerine kurulur. Gerçekten önemli projeyi ortaya koyan ve gerçekleştirenlere bütün Tekirdağ’ın minnet borcu olması lazım” dedi.

Yapılan projelerle, kentin su problemlerini çözmeye çalıştıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Artık adı Süleymanpaşa olan yerleşim yerinde kırlı sular, Marmara Denizi’ne dökülmeyecek. Bu sistem buraya gelene kadar 557 gün neler çektiğimizi biz biliyoruz. Bu proje hepimizin gurur projesidir. Ama 290 km batı gurubu, 90 kilometre doğu gurubu bu proje başladığından beri bu tesisi tam 85 kere gezdim. Bir söz verdik herkese. Tekirdağ’ın bütün ilçelerimizde temiz su içireceğiz. Ben bu duygularla bu tesisin buraya gelmesinde emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum”. İfadelerini kullandı. Protokol konuşmalarının ardından, tesisin temeli atıldı.

Hürriyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*