Şirince’de yeni yol çalışmasında son aşamaya gelindi!

şirince

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Selçuk’un turistik köyü Şirince’nin ulaşım sorununu ortadan kaldıracak ’alternatif yol’ çalışmalarında son aşamaya geldi. Şirince’yi ziyaret eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, 5.5 kilometre uzunluğundaki yolda son aşamaya gelen çalışmaları da yerinde inceledi.

Mevcut yolun dar olması nedeniyle özellikle yaz aylarında yaşanan trafik sıkıntısı, Büyükşehir Belediyesi’nin önümüzdeki günlerde hizmete alacağı alternatif yolla çözülecek. İl Özel İdaresi’nin kapanmadan önce sadece 2 kilometrelik kısmında çalışma yaptığı 5.5 kilometrelik alternatif yola el atan Büyükşehir Belediyesi, kalan 3,5 kilometrelik bölümde yol genişletme çalışmalarını tamamladıktan sonra asfalt kaplama işlemine başladı. Heyelan ihtimali olan bölgelere istinat duvarı, tehlikeli virajlara da bariyer yapılarak güvenli hale getirilen yoldaki çalışmalar son aşamaya geldi. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, Şirince trafiğine can suyu olacak yolun bir an önce tamamlanması için sıcak asfalt çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Bu hafta içi tamamlanması planlanan çalışmaların ardından yol trafiğe açılacak.

Şirince’ye alternatif ulaşım imkanı sağlayan yolun açılmasıyla birlikte, İzmirBüyükşehir Belediyesi, mevcut yolda da asfalt yenileme çalışmalarına başlayacak. Alternatif yol ve yenilenen eski yolla birlikte Şirince’nin özellikle yaz aylarında yaşadığı trafik sorunu önemli ölçüde çözülmüş olacak. Şirince’ye giderek devam eden alternatif yol çalışmalarını yerinde inceleyen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, tarihi köyün sokaklarını da dolaştı; vatandaşların talep ve önerilerini dinledi. Başkan Kocaoğlu, Selçuk’un Barutçu, Zeytinköy ve Havutçulu mahallelerini de ziyaret etti.

Hürriyet

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*