Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


mufed-baskani-necip-nasir

Müteahhitler Federasyonu (MÜFED) ve Menderes İnşaatçılar Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen sektör toplantısında, müteahhitlerin sorunları gündeme getirildi.

Toplantıya, Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, Müteahhitler Federasyonu (MÜ- FED) Başkanı Necip Nasır, Menderes İnşaatçılar Derneği Başkanı Ali Yılmaz, GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Metin Demirdağ da katıldı. Yılmaz, ilçe bazında gerçekleştirilecek toplantıların ilkinin Menderes’te başladığını, sektörün sıkıntılarını ve çözüm yollarını aramak için önemli bir adım atıldığını söyledi.
Çözüm arayışı


Nasır, “MÜFED olarak müteahhitlik mesleğinin tanımını yapmak, bir statü kazandırmak ve sorunları tek bir çatı altında seslendirerek çözüm arayışı geliştirmek için yola çıktık. Bunun için Müteahhitler Federasyonları’nı kapsayan bir konfederasyon kurduk. Benim de Başkan Vekilliğini yürüttüğüm ve TOBB bünyesindeki İnşaat Müteahhitleri Meclisi’ni kurduk. TOBB ile birlikte teknik ekiplerin de katkılarıyla müteahhitliğin tanımının yapıldığı bir yasa hazırlandı. Federasyonun kuruluşundan bugüne kadar desteklerini esirgemeyen Başbakanımız Binali Yıldırım’a müteahhitlik yasasının çıkarılması için talebimizi arz edeceğiz” dedi.

Soylu’dan destek

GDZ Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Demirdağ ise trafo tahsis yerleri konusunda Büyükşehir ile yaşanan bürokrasi nedeniyle işlerinin uzadığını belirterek, “Menderes, Özdere ve Gümüldür’e 2015 yılında 10 milyon liralık yatırım yapıldı. 2016 yılı sonuna kadar da 9,5 milyon yatırım planlanıyor ve bu yatırımlar sürecek” diye konuştu. Menderes Belediye Başkanı Soylu da bürokrasinin önüne geçmek ve hizmet üretme süresinin kısıltılması adına her türlü çabayı gösterdiklerini belirterek, “Müteahhitlerin sorunu olduğunda onlara kapım her zaman açık” diye konuştu.

Yeni Asır

, ,