Kilis’te ev ihtiyacı olanlar ev alamıyor!

kilis

Kilis Emlakçılar Derneği Başkanı Hasan Arslan, roket saldırılardan önce dairelerin rahat bir şekilde satıldığını belirtirken, olaylardan sonra inşaat sektörünün durma noktasına geldiğini söyledi.

Arslan, “Bundan 3-4 ay önce satılık daire bulunmuyordu. Yaptığımız daireleri güzel bir şekilde istediğimiz fiyata satabiliyorduk. Nerdeyse daireler yok satılıyordu. Ama şu anda bu olaylardan sonra korktukları için ev ihtiyacı olan ev almıyor, yatırım için almak isteyen almıyor, hiçbir şekilde kimse daire almaya yanaşmıyor. Kimse hiçbir şekilde yatırım yapmıyor. Burada ciddi bir şey var. Hiç kimse rahat değil ve iş yapamıyor. Tek isteğimiz huzurun gelmesidir” dedi.

PİYASAYI İNŞAAT SEKTÖRÜ AYAKTA TUTUYOR
Kilis’te yeni konutlar göz kamaştırıyor. İnşaat sektörünün piyasayı ayakta tuttuğunu söyleyen Emlakçılar Derneği Başkanı Hasan Arslan, “Geçen yıl 220 bin liraya satılan bir daire, bugün 150-160 bin liraya satılıyor. Birçok yatırımcı konut projesini askıya almış durumda” diye konuştu.

SATILIK EV ÇOK, ALAN YOK
Satılık evlerin çok olmasına karşın talebin olmadığını belirten Arslan şunları söyledi:

“Geçen yıllar kiracı beğenmeyen 500–850 lira arası aylık kira isteyen ev sahipleri şimdi kapı, kapı kiracı arıyorlar. Yeni Beşevler’de çok ucuza kiraya vermek için çarşının hemen, hemen her tarafına “Kiralık Ev” yazısı yazdıkları gözleniyor.”

Kent Gazetesi