Kepez’deki kentsel dönüşüm projeleri konuşuldu!

kepez

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Kepezaltı Mahalle Muhtarı Yusuf Küçükkaya’yı ziyaret etti. Tütüncü, muhtarlık binasındaki ziyarette mahalle sakinlerinin, Kepez’in çehresini değiştirecek olan Kepezaltı-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’yle ilgili sorularını cevaplandırdı.

“Mahalleye gelmeye yüzüm var”
Tütüncü, 2014 mahalli seçimlerinde Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Kepezaltı ve Santral mahallelerinin mülkiyet sorununu çözme sözü verdiklerini anımsatarak, “Göreve gelir gelmez Menderes Başkan ile hemen çalışmayı başlattık. Bağa bak üzüm olsun, üzüm yemeğe yüzün olsun, derler. Bağa baktığım için buraya gelip yüzünüze bakmaya yüzüm var. Göreve geleli 2 yıl dolmadan ön protokolleri imzalanmış bir Kepez-Santral var. İmar Planları ve imar uygulaması yapılmış, bakanlıklardan ve Bakanlar Kurulu’ndan kararlar alınmış. Şu an otomobilimiz, 200 km hızla gidiyor.” diye konuştu.

Deniz manzaralı balkonda kahve keyfi
Kepezaltı-Santral Kentsel Dönüşüm Projesi’nde hiçbir sıkıntının olmadığını, her şeyin yolunda gittiğini mahalle sakinlerine aktaran Tütüncü, şunları söyledi:
“Her şey yolunda gidiyor. Verimli bir toprağa güzel bir tohum bıraktık. Çok beklediniz, çok sıkıntı çektiniz ama şimdi turnayı gözünden vurdunuz. Sizlerin mutlu olacağı çözümleri üretmek bizim işimiz. Burada çok heyecanlandığım, hoşuma giden bir çalışma yapılıyor. Büyük doğumlar, sancılı oluyor. Biraz sıkıntısını çekeceğiz ama sonra güzel evlerinizde deniz manzaralı balkonunuzda kahvenizi içerken, çektiğiniz sıkıntıları unutacaksınız. Her zaman yanınızdayım. Muhtarımızla her zaman diyalog halindeyim.”

Vatandaş projeyi sevdi
Başkan Hakan Tütüncü, mahalle sakinlerine yetkili kişiler dışında kentsel dönüşüm projesi ile ilgili söylenenlere inanmamalarını istedi. Kentsel dönüşüm projesinden duydukları memnuniyeti dile getiren mahalleliler, Ramazan ayından önce evlerini boşaltmak istediklerini de Tütüncü’ye ilettiler. Tütüncü de bu isteği Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile konuşacağını aktardı.
Muhtar Yusuf Küçükkaya da ziyaretinden ve mahallenin mülkiyet sorununun çözümünde gösterdiği gayretlerden dolayı Tütüncü’ye teşekkür etti.

Pazarı gezdi
Başkan Hakan Tütüncü, daha sonra Muhtar Küçükkaya ile semt pazarını gezerek, sohbet ettiği esnafın taleplerini dinledi.
Tütüncü, Büyükşehir Belediyesi’nin, mahalledeki kentsel dönüşüm ofisini de ziyaret etti.
Ziyarete Kepez Belediye Meclis Üyesi Hasan Demir de eşlik etti.
Antalya İleri