İnşaat sektörü Türkiye ekonomisinde vazgeçilmez bir yerde!

btso

BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan, 1,9 milyon kişiye iş sağlayan ve 100’ün üzerinde sanayi ve hizmet sektörünün ana müşterisi olan inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinde vazgeçilmez bir yere sahip olduğunu söyledi.

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) 33. ve 49. Meslek Komitesi katkılarıyla gerçekleştirildi. Programda konuşan BTSO Yönetim Kurulu Üyesi Şakir Umutkan inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotif sektörlerinden birisi olduğunu anlattı. Milli gelirin yüzde 6’sını oluşturan ve 1,9 milyon kişiye iş sağlayan, 100’ün üzerinde sanayi ve hizmet sektörünün ana müşterisi konumunda olan inşaat sektörünün, Türkiye ekonomisinde vazgeçilmez bir yere sahip olduğunu kaydeden Umutkan “Komitelerimizin ve konseyimizin yoğun çalışmaları doğrultusunda Bursa’da önümüzdeki aylarda yoğun bir katılım ve farklı bir bakışla inşaat zirvesi düzenlemeyi hedefliyoruz. Sektörümüzün üretim ve hizmet kalitesini uluslararası standartlara yükseltmek, yenilikçi anlayışla arz ve talebi yüksek katma değerli ve sürdürülebilir bir yapıya kavuşturmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

BİLGİYİ PAYLAŞIYORUZ
Bursa Vergi Dairesi Başkanı Nuri Karakaş da toplantının inşaat sektörü için büyük önem taşıdığını belirterek “Gelir idaresi olarak bu toplantıların düzenlenmesinden memnuniyet duyuyoruz. Biz prensip olarak kendi bünyemizde ürettiğimiz bilgiyi iş dünyası temsilcileriyle paylaşmak istiyoruz. Ayrıca sizlerin görüşleriniz de bizim için önemli. Şimdiye kadar yüzlerce programa imza atan BTSO’ya teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu

ÖNEMLİ SUNUMLAR GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi. 33. Meslek Komitesi Başkanı Muzaffer Koyuncu moderatörlüğündeki panelde; BTSO İnşaat Konseyi Başkanı Ekrem Algül, Gelir İdaresi Grup Başkanı Muhammet Ali Ayaz, Gelir İdaresi Grup Başkanı Fazıl Boyraz, Bursa Vergi Dairesi Başkanlığı Grup Müdürü Nazmi Saraçoğlu ve Yeminli Mali Müşavir İbrahim Değirmenci sunum gerçekleştirdi.
A Gazete

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*