Hatay Mehmet Akif Ortaokulu spor salonu yenilendi!

Hatay Mehmet Akif Ortaokulu

Hatay Büyükşehir Belediyesi(HBB), Hatay’ın eğitim seviyesinin yükselmesi, öğrencilerin kendilerini özgürce ifade edebilmeleri ve yeteneklerini geliştirmeleri çerçevesinde ortaya koyduğu çalışmalar ve sergilediği hizmet performansıyla eğitim- öğretim camiasına desteklerini sürdürüyor.

DÖRTYOL MEHMET AKİF ORTAOKULU’NUN SPOR SAHALARINA HBB’NİN SİHİRLİ ELİ DEĞDİ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’ın eğitim seviyesi ve okur-yazar oranı yüksek bir kent oluşturma hedefi doğrultusunda; geleceği bilimle, sanatla, kültürle ve sporla örülmüş bir Hatay yaratma düşüncesini hayata geçirmek için var gücüyle çalışan HBB ekipleri, öğretmen ve öğrencilerden gelen taleplere hassasiyetle yaklaşarak çalışmalar gerçekleştiriyor.

Öğrencilerin daha sağlıklı ve temiz alanlarda spor yapması için Ulu Önder M. Kemal Atatürk’ün “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” sözünden hareketle il genelindeki eğitim kurumlarında yoğun çalışmalar sunan ekipler, Dörtyol Mehmet Akif Ortaokulu voleybol ve basketbol sahalarının zeminlerini iyileştirip yeniden boyayarak öğrencilerin kullanımına sundu. Ayrıca okulun futbol sahasının toprak sıkıştırma işlemini de gerçekleştiren ekipler, böylelikle öğrencilerin fiziki koşullar dolayısıyla sakatlık yaşamalarının önüne geçecek bir çalışmaya imza attı.

Yenilenen zemin çalışmaları sonrasında okulun yeni bir çehreye kavuştuğunu ifade eden okul yönetimi, okul aile birliği ve öğrenci velileri, bugüne kadar talep ettikleri hizmetlerin hiçbirini geri çevirmeden imkânlar dâhilinde kaliteli ve kalıcı hizmetler gerçekleştiren eğitimin kararlı destekçisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Bölge Koordinatörü Tansel Demirel aracılığıyla teşekkürlerini iletti.
Hatay Büyükşehir Belediyesi