Gayrimenkul sektöründe değişen alışkanlıklar!

bilge özdemir

Keleşoğlu Holding Pazarlama ve Satış Koordinatörü Bilge Özdemir gayrimenkulde alışkanlıkların değiştiği konusunu kaleme aldı.
Gayrimenkul sektöründe alışılanlar; alışkanlıklar hızla değişiyor. Gayrimenkul sektöründe değişenler;

1- Müşteri profilleri hızla değişiyor. Global dünya’ya entegre olan İstanbul ve İstanbul’a entegre olan Annadolu, eskilerin deneyimi ile ” dinin ve imanın kimde olduğu belli olmaz ” gerçeğini ortaya koymaya başladı. Günümüzde; altında ki arabaya;üstündeki kıyafete göre hareket eden satış ofisleri / satıcılar yanılır.

2- Gayrimenkul sektörü digital gerçekle tanışıyor. Ülkeler arası sınırların kalktığı dünya; sanal dünya ile hızla gelişiyor. Yeni nesile ayak uyduran, eski nesil digital dünyadan gayrimenkul dünyasını adım atıyor. Gayrimenkul karar vericileri ilk adımları ; sektöre yön veren web ,sosyal medya, digital, interaktif ortam üzerinden sağlıyor. Bu gerçeği gayrimenkul proje geliştiricilerin hızla görmesi gerekiyor. Gerçeği görmeyenler zaman kaybediyor.

3- Patrona göre, üretim devri kapanıyor. Proje geliştiricilerin tüketici taleplerini dikkate alması gerekiyor. Bu talebin en doğru analiz edildiği nokta olan satış ofislerinin sesini dinlemeyenler ” para ve değer yitiriyor. Değişime direnmeyen, Değişimin öncüsü olan firmaların/projelerin sektörü yön verdiği günler dilerim

Bilge Özdemir
Keleşoğlu Holding
Pazarlama ve Satış Koordinatörü