Emlak vergisi 2. taksit dönemi

Emlak vergisi her sene iki eşit taksit halinde ödeniyor. Verginin ilk taksit ödemeleri Mart,Nisan ve Mayıs aylarında yapıldı.Peki emlak vergisi 2.taksit dönemi ne zaman? İşte emlak vergisi 2.taksit dönemi…

Ev,işyeri, arsa ve arazi sahipleri her sene emlak vergisini ödemek ile mükellef oluyor. Vergi için ödenecek ücret, taşınmaz malın değeri ile emlak vergisi oranının hesaplanması ile bulunuyor.


Ayrıca, vergi büyükşehir belediyelerinde yüzde 100 artırımlı olarak uygulanıyor.2015 yılında meskenlerin vergi oranı büyükşehir sınırlarında binde 2; büyükşehir olmayan yerlerde ise binde 1 olarak hesaplanıyor. İşyeri, dükkan emlak vergisi oranı büyükşehirde binde 4, büyükşehir olmayan belediyede ise binde 2 olarak uygulanıyor.

Arsa ve arazilerde ise vergi şu oranlar şu şekilde; Büyükşehirdeki bir arazinin vergi oranı binde 2, büyükşehirde olmayan bir arazinin vergi oranı binde 1; Büyükşehirdeki bir arsanın vergi oranı binde 6, büyükşehirde olmayan bir arsanın vergi oranı binde 3 oranı ile vergi hesabı yapılıyor.

Emlak vergisi senede iki eşit taksit halinde ödeniyor. Verginin ilk taksit ödemeleri Mart, Nisan ve Mayıs aylarında yapıldı. Peki, emlak vergisi 2. taksiti ne zaman ödenir?

Emlak vergisi 2. taksit ödeme dönemi Kasım ayı oluyor. Kasım ayının başında başlayan emlak vergisi 2. taksit dönemi Aralık ayının başında sona erecek.

Emlak vergisi ödemesi nereden yapılır?

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

, , , , ,

Hemen Teslim 5 proje