Diğer Sonuçlar
 • Gayrimenkulün maliyeti artacak!

  Emlak Vergisi'nin yüzde 2,79 artırıldığı açıklandı. Yeni düzenleme, değeri bu yıl belirlenen bir taşınmazın, 2019'da tespit edilebilecek yeni değerinin 2017 de hesaplanmasını mümkün kılıyor.

 • Emlak vergisi ödemeleri 2 gün sonra başlıyor!

  Geçen sene gayrimenkul satın alanlar dahil, emlak sahiplerinin ödemek ile mükellef olduğu emlak vergisi ödemeleri 2 gün sonra başlıyor. Vergi ödemeleri internet üzerinden de yapılabiliyor..

 • Vergi borcu yapılandırma taksitinin son günü 2 Mayıs!

  Emlak ve çevre temizlik vergisi borcu dahil olmak üzere bazı vergi borçları 2014 yılının Eylül ayında yürürlüğe giren Torba Kanun ile yapılandırılmıştı. Yapılandırılan borçların taksit ödemeleri devam ediyor..

 • Emlak Vergisi bu yıl yüzde 2,79 arttı!

  Emlak Vergisi mükelleflerinin birinci taksit ödeme süresi Mayıs ayı sonunda bitiyor. Tüketici Sorunları Derneği (TÜSODER) Genel Başkan Yardımcısı ve Emlak Komisyonu Başkanı Hatice Kolçak, emlak vergisi konusunda merak edilenleri anlattı.

 • Emlak vergisi büyükşehir belediyesi sınırlarında 2 kat fazla ödeniyor!

  Emlak Vergisi konusu yaklaşık 24 milyon kişiyi ilgilendiriyor. Sahip olunan gayrimenkullerin büyükşehir belediyesi sınırları içerisinde bulunması durumunda, yüzde 100 artırımlı Emlak Vergisi ödemek gerekiyor.

 • Emlak vergisi için son 2 hafta kaldı!

  Mart ayında başlayan emlak vergisi dönemi Mayıs ayı vergi takvimine göre, bu ay sonu sona eriyor. Buna göre, emlak vergisi için son 2 hafta kaldı..

 • 2016 emlak vergisinin 2. taksiti ne zaman?

  Emlak vergisi için ilk taksit ödemeleri 31 Mayıs'ta sona eriyor. Bu tarihe kadar tüm vergi mükelleflerinin ödemelerini yapmaları gerekiyor. Peki, 2016 emlak vergisinin 2. taksiti ne zaman?

 • Emlak vergisinin tamamı 2. taksit döneminde ödenir mi?

  Emlak vergisi için ödemeler iki taksitte yapılabiliyor. İsteyenler vergi borcunun tamamını ilk taksit döneminde kapatabiliyor. Peki, emlak vergisinin tamamı 2. taksit döneminde ödenir mi?

 • Emlak ve çevre temizlik vergisi için son 2 gün!

  Emlak ve çevre temizlik vergileri ödemeleri 31 Mayıs tarihinde son buluyor. Belediyeler peş peşe yaptıkları açıklamalarla vatandaşları cezalı duruma düşmemeleri için bu tarihe kadar vergilerini ödemeleri konusunda uyarıyor.

 • Türkiye'nin emlak haritası çıkarıldı!

  Emlak Vergisi’ne dair yeni düzenlemeleri SABAH ile paylaşan Maliye Bakanı Naci Ağbal, “Yeni dönemde tapu harcı yüzde 2’den 1’e düşecek. Değerleme yetkisi belediyelerden alınacak, harçlar aşağı çekilecek” dedi