Emlak ve çevre temizlik vergisi yapılandırma 2016!

emlak-ve-cevre-temizlik-vergisi-yapilandirma-2016

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun gereğince emlak ve çevre temizlik vergisi de yapılandırılıyor. İşte emlak ve çevre temizlik vergisi yapılandırma 2016…

Emlak ve çevre temizlik vergisi yapılandırma 2016!
6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun esasları gereğince beyan edilmemiş veya eksik beyan edilmiş vergiler yapılandırılabiliyor. Böylece vergiler taksitlendirilerek ödeniyor, ceza ve faizler ise siliniyor.

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun gereğince emlak ve çevre temizlik vergisi de yapılandırılıyor.

Emlak ve çevre temizlik vergisi yapılandırma 2016…

Emlak ve çevre temizlik vergisi yapılandırmaları için müracaatlar 1 Eylül’de başlamıştı. Yapılandırma için en son 31 Ekim günü mesai bitimine kadar müracaat edilebiliyor.

Yapılandırma müracaatları borcun olduğu ilgili kuruma yapılıyor. Emlak ve çevre temizlik vergisi borçları ilgili belediyede yapılandırılabiliyor.

Müracaatı onaylanan vergi borçlarında ilgili dönemlerde geçerli olan Yİ-ÜFE aylık değişim oranları uygulanıyor. 30 Haziran 2016’ya kadar olan borçlar yapılandırılabiliyor.

Vergi affı taksitleri gecikirse ne olur?

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com