Ankara’daki yapım aşamasındaki projelerde son durum!

melih gökçek

Ankara’da yapım aşamasındaki projeleri tek tek gezerek yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek, yetkililerden bilgi aldı.

Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek hafta içindeki yoğun çalışma temposunun yanı sıra hafta sonunu da proje alanlarını geziyor. Gökçek’in bu haftaki ilk durağı, Yenimahalle Yakacık bölgesinden, Esenboğa Yolu-Çankırı Yolu kavşağına kadar şehri kuzey bölümünde kuşaklayacak bulvar oldu. Büyükşehir bürokratlarıyla birlikte çalışmaları yerinde inceleyen ve bilgi alan Başkan Gökçek, buradan Kuzey Yıldızı’nda bulunan Kuzeykent Cami ve Külliyesi’nin inşaat alanına geçti. İnşaat alanını ve oluşan manzarayı bizzat cep telefonuyla görüntüleyen Başkan Gökçek, bürokratlarıyla da bol bol fotoğraf çektirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım çalışmaları büyük bir hızla devam eden ve Keçiören trafiğini önemli ölçüde rahatlatacak olan “Yeni Keçiören Bulvarı”nın Basınevleri Kavşağı’ndaki çalışma alanını da gezen Başkan Gökçek, burada yapılan köprüler ile alt geçitleri inceledi ve bilgi aldı. Daha sonra yol çalışmasının bulunduğu Hurdacılar Kavşağı’na ve İvedik Arıtma Tesisleri’ne giden Başkan Gökçek, burada ASKİ depolarını gezdi.

TALİMATLAR VERDİ
Kendi kullandığı makam aracı ile Çubuk 1 Barajı Rekreasyon Alanı’na giden ve yürütülen proje çalışmaları hakkında bilgi alan Başkan Gökçek, yetkililere yapılması gerekenler konusunda talimatlar verdi.
Sabah