Ankara’da devam eden ve yapılması planlanan projeler!

Ahmet Davutoğlu, Ankara

Ahmet Davutoğlu, AK Parti Genel Merkezi’nde Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve AK Parti Ankara milletvekilleri ile bir araya geldi.

Başbakan yardımcıları Yalçın Akdoğan ve Tuğrul Türkeş’in de hazır bulunduğu toplantıda Kızılay’da yaşanan son terör olayının yanı sıra başkentte yapımı devam eden ve yapılması planlanan projeler tartışıldı.

YENİ PROJELER GELİYOR
Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yapımı devam eden Ankapark ve Kuzey Ankara Külliyesi gibi dev projelerin son durumlarını paylaştı. Yaklaşık 3 saat süren toplantıda Gökçek, Kanal Ankara gibi yapımına yakın zamanda başlanacak projelerle ilgili de bilgi verirken Başbakan Ahmet Davutoğlu da Ankara’ya dair yeni projeler yapılmasını istedi.

MÜZE VE TÖREN ALANI
Ankara’ya yapılan yeni hastaneler, yeni adliye binası gibi projeler hakkında da bilgi alan Başbakan Ahmet Davutoğlu, başkentte 19 Mayıs Stadı’nın yerine yapılması planlanan 42 bin kişilik modern stada öncelik verilmesini istedi. Başbakan Davutoğlu ayrıca Ankara’ya Anadolu Medeniyetler Müzesi tarzında yeni bir kent müzesi ve tören alanı yapılması talimatını verdi.

2 HAFTA SONRA YENİ TOPLANTI
Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yapılacak olan ve geçtiğimiz günlerde alınan kararla Çubuk’taki Yıldırım Beyazıt Üniversitesi kampusuna kadar uzatılması kararı alınan Esenboğa Metrosu’nun durumunu da soran Başbakan Davutoğlu’nun, Başkan Gökçek ve milletvekilleri ile 2 hafta sonra yeni bir değerlendirme toplantısı yapacağı öğrenildi.
Sabah Ankara