Ankara Kahramankazan’da icradan satılık arsa! 6.5 milyon TL’ye!

 

Ankara İli, Kahramankazan İlçesi, Saray Mahallesi’nde yer alan arsa vasıflı taşınmaz 6 milyon 544 bin 400 TL bedel ile icradan satışa çıkarılıyor.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

Satışa konu olan gayrimenkulün ilk ihalesi 1 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilecek.

Özellikleri : Ankara İl, Kahramankazan İlçe, 3424 Ada, 4 Parsel, SARAY Mahalle/Köy, Satışa çıkartılan taşınmaz Saray Mahallesinin 200 M k.batısında saray caddesine tam cephelidir.Kuş uçusu olarak, Ankara Bolu asfaltına 50m, Kahramankazan ilçe merkezine 16km, İstanbul oto yoluna 3 km, Ankara-Ulus’a 23 km mesafededir.Orta meyilli, boş bir arsa olup, halen üzeri geçici açık stok sahası olarak kullanılmaktadır.Civarında yüksek değerli fabrikalar, imalathaneler,sanayi depolama ve kargo tesisleri bulunmaktadır.Keresteciler sitesine 1 km uzaklıktadır.Tapu kaydında olduğu gibidir.

Kıymeti : 6.544.400,00 TL
1. Satış Günü : 01/03/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
2. Satış Günü : 27/03/2018 günü 11:00 – 11:05 arası
Satış Yeri : Yıldırım Beyazıt mah. Osmanlı Cad. No:57 Kat:2 Kazan Belediyesi Spor Kompleksi Ankara

 

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/1503 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/12/2017

, ,