Yasin Kartoğlu kimdir?

Yasin Kartoğlu, 1977 yılı Malatya doğumlu. İlk ve orta öğrenimini İstanbul Küçükçekmece’de yapan Yasin Kartoğlu üniversite eğitimini İnönü Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde tamamladı.

2009 yerel seçimlerinde Ak Parti Başakşehir Belediyesi Meclis Üyeliği’ne seçilen Kartoğlu, aynı dönemde Başakşehir Belediye Başkan Yardımcılığı görevine getirildi.

Yasin Kartoğlu, İBB Başkanlığı’na seçilen Mevlüt Uysal’dan boşalan Başakşehir Belediye Başkanlığı görevine getirildi.

Yeni Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu, yaptığı konuşmada, böyle bir makama seçilmekten duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Görevimi sorumluluk bilinciyle ve layıkıyla yerine getireceğimden kimsenin kuşkusu olmasın. Şimdi bir bayrak değişimi yaşıyoruz. Eski dönemden güç alarak, yeni bir döneme başlıyoruz. Her zaman olduğu gibi çok çalışacağız. Hep birlikte uyum içerisinde sadece Türkiye’nin vitrin İlçesi haline getirdiğimiz Başakşehir’i geleceğe taşımak için çalışmaya devam edeceğiz. Başta hükümetimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve tüm partilerden meclis üyesi arkadaşlarımızın desteğiyle el ele vererek Başakşehir’i hemşerilerimizin daha keyifle yaşayacakları bir yer haline getirmek için gayret göstereceğiz.” dedi.

 

Yasin Kartoğlu, evli ve 2 çocuk babasıdır.