Yaşar Poyraz kimdir?

yaşar poyraz
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu seçimlerine göre, Yönetim Kurulu’na giren isimler Yaşar Poyraz da bulunuypr Peki, Yaşar Poyraz kimdir? İşte Yaşar Poyraz…

Yaşar Poyraz kimdir?
TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Bursa Şubesi 14. Olağan Genel Kurulu sonuçlarına göre, Yönetim Kurulu’na giren isimler arasında Yaşar Poyraz da yer alıyor.

Yaşar Poyraz, 1959 yılı doğumlu. İlk ve orta öğrenimini Bursa İnegöl’de tamamladıktan sonra Sakarya Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisinden mezun oldu.

1980 Yılında şantiye şefi olarak mesleğine başladı. Bursa, İstanbul, Balıkesir, Eskişehir, Kütahya başta olmak üzere Türkiye’nin bir çok il ve ilçelerinde projeler hayata geçirdi.

1986 yılından itibaren Yapı sektöründe kendi firması Yaşar Poyraz İnşaat Sanayi Ticaret Ltd.Şti ‘ni kurarak özel sektörde sanayi yapıları ve konut sektöründe Bursa da İstanbul da muhtelif yapıların taahhüdünü gerçekleştirdi.

1999 yılı depremi sonrası,2001 yılında Protest Yapı Araştırma ve Test Merkezi A.Ş. kurdu. Akabinde Bursa merkez olmak üzere Balıkesir de şube laboratuvar ,İnegöl,Gemlik,M.Kemalpaşa,Bandırma ,Ayvalık ve Edremit de ofisler oluşturarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yetkisi ile laboratuvar hizmeti vermektedir.

Aynı zamanda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Kentsel Dönüşüm yetkili firması olarak çalışmaktadır.

Evli ve iki çocuk babasıdır.