Yapı Kredi, Konut Hesabı’yla ev sahibi yapıyor!

yapı kredi

Yapı Kredi, Konut Hesabı ürününü müşterilerinin hizmetine sundu.

Banka açıklamasına göre, Yapı Kredi, düzenli ödemelerle uzun dönemde birikim sağlayarak konut sahibi olmak isteyenlere özel,devlet katkılı Konut Hesabı’nı hayata geçirdi.

En az 3 yıl vadeyle TL cinsinden birikim yapma imkanı sağlayan Yapı Kredi Konut Hesabı’nı, kendilerine ait ilk konuta sahip olmak isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları açabiliyor. Yapı Kredi Konut Hesabı’na düzenli ödemelerini gerçekleştirenler, konut sahibi oldukları andan itibaren altı ay içinde devlet katkısı için başvurabiliyor.

Buna göre Konut Hesabı’ndan 36 aydan 47 aya kadar en fazla 13 bin TL olmak üzere birikimlerin yüzde 15’i, 48 ila 59 ayda en fazla 14 bin TL olmak üzere birikimlerin yüzde 18’i, 60 ay ve üzeri birikimler için ise en fazla 15 bin TL olmak üzere toplam birikimlerin yüzde 20’si tutarında devlet katkısından faydalanılabiliyor.

Yaş sınırı bulunmayan uygulamada aylık 250 TL’den başlayan tutarlarda düzenli ödemeler vadesiz hesaptan yapılabileceği gibi kredi kartından otomatik olarak da yapılabiliyor. İstenirse ara ödeme yapmanın mümkün olduğu Yapı Kredi Konut Hesabı’ndan, ihtiyaç halinde faiz kaybına uğramadan para çekmek mümkün.

Her ödemenin Yapı Kredi’nin güncel oranlarıyla değerlendiği ve bir vadeli mevduat hesabı özelliği taşıyan hesap, tüm Yapı Kredi şubelerinden açılabiliyor.

AA