Vodafone Arena’nın çatı çelik iskeleti tamamlandı!

Vodafone Arena

Dolmabahçe’de bulunan tarihi stadyumun yıkılmasıyla yerine yapılan Vodafone Arena stadyumu inşaatı geçtiğimiz aylarda çelik çatı iskeleti sırasında yaşanan bir çökmenin ardından bir süre durmuştu.

Beşiktaş’ın Dolmabahçe’de yapımına devam edilen stadı Vodafone Arena’nın çatı çelik iskeleti tamamlandı. Bağlantı yerlerinin de tamamlanmasının ardından çatının 5 ya da 6 Ekim tarihlerinde yerine kaldırılması planlanıyor.

Dolmabahçe’de bulunan tarihi stadyumun yıkılmasıyla yerine yapılan Vodafone Arena stadyumu inşaatı geçtiğimiz aylarda çelik çatı iskeleti sırasında yaşanan bir çökmenin ardından bir süre durmuştu. Gerekli emniyet tedbirlerinin alınmasının ardından hasarlı bölümleri sökülen çelik çatı iskeletinin yapımına tekrar başlanmıştı. Çalışmaların aralıksız devam ettiği stadyumda çelik çatı iskeleti tamamlandı. Yeşil sahanın bulunduğu bölümde yapımı tamamlanan dev çelik iskeletin bağlantı yerlerinin de tamamlanmasının ardından 5 yada 6 Ekim 2015 tarihlerinde yerine kaldırılması planlanıyor. Çatı iskeletinin yerine tamamlanmasının ardından saha zemini çalışmalarına geçileceği öğrenildi.

Beşiktaş’ın yeni stadyumunun futbol sezonun 2.yarısına yetiştirilmesi için çalışmalara hız verildiği öğrenildi.

Sabah

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*