TOKİ’den Kağıthane’ye 694 yeni konut!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Kağıthane Yahya Kemal Mahallesi projesi için düğmeye başladı.

ÇED sürecinin başladığı TOKİ Kağıthane projesinde 694 adet konut ve 57 adet dükkan yer alacak.

Arsa alanı 29 bin 355 metrekare olarak belirlenen proje için mevcut halde bulunan yapılar Belediye ekipleri tarafından yıkılacak ve proje alanı TOKİ’ ye boş olarak teslim edilecek.

İnşa edilecek olan tüm yapıların (konut yapıları, depo, makine daireleri, trafo yapıları, site giriş yapıları, kapıcı daireleri, sosyal donatı yapıları) konut yapılarında tünel kalıp ve diğer yapılarda karkas yapım sistemlerine uygun olarak inşa edilmesi planlanıyor.

Hayata geçirilecek yapılar 2. Derece deprem bölgesinde bulunmakta olup temellerin radye jeneral temel sistemi ile inşa edilmesi planlanıyor. İnşaat yapım tekniği Avan ve uygulama projeleri bu emsal uygun olarak, deprem yönetmeliği de dikkate alınarak hazırlanacak. Söz konusu projenin uygulama projeleri ÇED surecinden sonra yapılacak.

Projenin hafriyat çalışmaları 10 ay, inşaat çalışmaları 8 ay sürecek olup proje toplamda 18 ayda tamamlanacak. Hafriyat çalışmaları aşamasında bir bölge bitmeden diğerine başlanmayacaktır ve ayda 25 gün, günde 8 saat çalışılacak.

İnşaat çalışmaları esnasında, sadece temel kazısı yapılacak olup, 19 adet blok inşa edilecek.