TOKİ’den 304 TL taksitle konut fırsatı!

Dar gelirli ve emeklilerin ev sahibi olması adına projeler hayata geçiren Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 18 ildeki 5 bin 197 konutu satışa sundu. Ev almak isteyenlere TOKİ’den 304 TL taksitle konut fırsatı.

Dar gelirli ve emeklileri konut sahibi yapmak adına konut projeleri üreten Toplu Konut İdaresi Başkanlığı, 18 ildeki 5 bin 197 konutu satışa çıkardı. TOKİ’nin satışa sunduğu konutlar Kırklareli, Balıkesir, Kütahya, Denizli, Ankara, Kırşehir, Gaziantep, Niğde, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır, Muş, Malatya, Samsun, Yozgat, Kastamonu, Zonguldak’ta yer alıyor.

Satışa konu olan TOKİ konuları için en düşük konut bedeli 80 bin 139 aylık taksit bedeli 304 TL olarak belirlendi. Toplu Konut Başkanlığı’ndan konut alabilmek için evin olduğu il ya da ilçedeki Halkbank veya Ziraat Bankası şubelerine başvuru yapmak gerekiyor.

TOKİ konularından ev sahibi olabilmek için; ‘hiç evi olmamak’, ‘ev alınacak ilde bir yıl ikamet ediyor olmak’, ‘aylık hane gelirinin en fazla 4 bin 500 Türk Lirası olması’ gibi şartlar aranıyor.