Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) emekli vatandaşa 300 TL taksitle ev satıyor. Kira öder gibi ev sahibi olma şansı tanıyan TOKİ bunun için ‘talep projeleri’ ve ‘sosyal konut projelerinden yüzde 25 kontenjan ayrılması’ şeklindeki 2 ayrı yöntem uyguluyor.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

2017 yılında 25 bin emekliyi ev sahibi yapmayı planlayan TOKİ dar ve orta gelir grubunun yanı sıra emekli vatandaşları da düşündü.

TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, her ilde ürettikleri projelerde yer alan dairelerin yüzde 25’ini emeklilere ayırdıklarını, geçen yıl 17 bin olan sayının bu yıl 20-25 binli bir seviyeye yükseltileceğini açıkladı. Emekliler böylece ayda 300 lira taksitle ev sahibi olabilecek.

 

KURADA ÇİFTE FIRSAT
Projelerde başvuru sayısı artınca kura çekilişi yapacak TOKİ başvuruları projeler inşa edildikçe alacak. Emeklilere ise kurada çifte şans sunulacak. Kura sonucu emekli kategorisinden hak sahibi olamayan kişiler, diğer alıcılar kategorisindeki başvuru sahipleri ile birlikte tekrar kuraya tabi tutulacak.

 

KİRADA OLANA FIRSAT

Emeklilerin TOKİ’nin imkanından yararlanması için şu şartları taşıması gerekiyor:

Projenin bulunduğu il/ilçe sınırları içinde 1 yıldan az olmamak koşulu ile ikamet ediyor olması veya projenin bulunduğu il nüfusuna kayıtlı olması.
Kendisine, eşine ve/veya çocuklarına ait tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil bir konutun olmaması.
Hane halkı gelirinin en fazla net 3 bin 200 TL (İstanbul’da 3 bin 700 TL) olması.
Emekli olması.

 

Takvim

 

,

Hemen Teslim 5 proje