TOKİ Başkanı Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi’ni inceledi!

Esenboğa Külliyesi

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanı M. Ergün Turan, inşaatı hızla devam eden Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi’nde incelemelerde bulundu.

TOKİ tarafından Ankara’nın Çubuk ilçesinde inşa edilen ‘Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Esenboğa Külliyesi’nde çalışmalar aralıksız devam ediyor. İdare tarafından yükseköğrenimin altyapı ihtiyaçlarını karşılamak üzere yürütülen çalışmaların bir parçası olan külliye, Ankara’nın Çubuk ilçesinde Esenboğa Havalimanı’na yaklaşık 4,5 kilometre mesafede yer alıyor. Temeli Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılan 40 bin öğrenci kapasiteli ‘YBÜ Esenboğa Külliye’ projesinde 24 amfi salonu, 100 derslik, 22 laboratuvar yer alacak.

ÇEVRE DÜZENLEMESİ İLE DİKKAT ÇEKECEK

TOKİ’nin yapımını üstlendiği Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, çevre düzenlemesi ile de dikkat çekecek. Proje kapsamında 6 bin civarında ağaç dikilecek. Yaklaşık 550 araçlık otopark ile 2 futbol sahası, 1 tenis kortu, 1 voleybol sahası ve bir basketbol sahası bulunacak.

Esenboğa Külliyesi2

TURAN’DAN ANAYURT GÜLSEREN MAHALLESİ’NE ZİYARET

TOKİ Başkanı Turan Mamak Belediyesi ve İdare işbirliğinde ‘Kentsel Yenileme Projesi’ kapsamında Ankara da Mamak Anayurt Gülseren Mahallesi’nde inşa edilen konutları ziyaret etti. İnşası devam eden proje hakkında yetkililerinden bilgi alan Turan, inşaat sahası ve yapımı devam eden konutlarda incelemelerde bulundu.

Kentsel yenileme projesi kapsamında Anayurt Gülseren Mahallesinde 1. etapta 688, 2. etapta bin 312 olmak üzere 2 bin konut, bin kişilik cami, anaokulu, 40 derslikli ilkokul ve 24 derslikli lise yapılması planlandı..

3. etapta ise bin 219 konut, 2 ticaret merkezi ve cami yapımı ihaleleri gerçekleştirildi.

TOKİ Haber

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*