TAV, Bodrum’da dış hatlar teminalini devraldı!

tav

DHMİ tarafından açılan ihaleyi kazanan TAV, Milas- Bodrum havaalanın dış hatlar terminalini işletmeye başladı.

TAV Havalimanları, Türkiye’nin en önemli turizm destinasyonlarından Milas – Bodrum Havalimanı’nda iç hatların ardından dış hatlar terminalini devralarak işletmeye başladı.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) tarafından açılan ihaleyi kazanan TAV, iç hatlar terminalini Ekim 2014’te devralmıştı. TAV, Milas-Bodrum Havalimanı’nı 2035 sonuna kadar işletecek.

TAV Havalimanları İcra Kurulu Başkanı Sani Şener, Milas– Bodrum Havalimanı’nın yılda yaklaşık 4 milyon yolcu ağırlayarak Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden birini dünyaya bağladığını dile getirerek, “İç hatlar terminalini devraldıktan sonra bir yılda yüzde 16 yolcu artışı sağladık. Şimdi bu performansı dış hatlara da taşımak için çalışacağız. TAV’ın ürün ve hizmetleri bugün 16 ülkede 70 havalimanında yer alıyor. Sahip olduğumuz bilgi birikimini Bodrum’u hak ettiği noktaya taşımak için kullanacağız. Bodrum’un gelecek 15-20 yılda Türkiye’nin dördüncü en büyük kenti olacağına inanıyoruz. Dış hatlarda direkt uçuşları artırarak, yerel yönetim ve turizm sektörüyle yakın işbirliği içinde Bodrum’u yılın 12 ayı ilgi gören bir kent haline getirmek üzere çalışıyoruz” dedi.

Ege’deki en yoğun havalimanlarından biri

Ege Bölgesi’ndeki en yoğun meydanlarından Milas – Bodrum Havalimanı, 1997 yılında uluslararası trafiğe açıldı. Muğla ili sınırları içinde, antik Karya’nın iki önemli şehri Milas ve Bodrum arasında yer alıyor. Ayrıca Muğla ili dışında da Aydın’a bağlı Didim, Kuşadası, Söke gibi turizm merkezlerinin de ulaşımında çok önemli bir yer tutuyor. Havalimanı Bodrum’a 32, Milas’a 12 ve Didim’e 82 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Milas-Bodrum Havalimanı’nın 2035 sonuna kadar işletilmesi için Mart 2014’te artırma usulüyle düzenlenen ihalede, TAV Havalimanları, 717 milyon euro+KDV ile en iyi teklifi vermişti. Bu yıl eylül ayı sonu itibariyle Milas-Bodrum Havalimanı iç hatlarda 1 milyon 975 bin 552, dış hatlarda 1 milyon 437 bin olmak üzere toplam 3 milyon 412 bin yolcuya hizmet verdi.

Dünya

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*