Şanlıurfa Fuar Merkezi 11 Nisan’da açılıyor!

 

Şanlıurfa Fuar Merkezi’nin inşaat çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen fuar merkezinin açılışı 11 Nisan Urfa’nın Kurtuluşunun 98. yıl dönümüne yetiştirilecek.

Heyecanlı bekleyişin devam ettiği Fuar Merkezi için Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi çalışmaları bizzat takip ederken, organizatörlerde fuar tarihi almak için yoğunluk oluşturdu.

Şehir merkezindeki billboardlarda fuar organizasyonları birbiri ardına çağrıya çıkarak vatandaşları davet ederken, alandaki çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Nihat Çiftçi, fuar merkezi ile gerek Şanlıurfa ekonomisinin daha da güçleneceğini gerekse Urfa’ya ait ürünlerin artık markalaşacağını belirtti.

BAŞKAN ÇİFTÇİ: LAFTA DEĞİL İCRAATTE GAP’IN BAŞKENTİ ŞANLIURFA OLACAK
Başkan Çiftçi konuyla ilgili olarak, “Şanlıurfa Fuar Merkezi Şanlıurfa’nın ticaretine, sanayisine ve tanıtımına yön verecek. Çünkü fuar turizmi artık dünyada beklenilen ve yaşanılan bir turizm anlamına geldi. Gelen taleplere baktığımızda yılda rahatlıkla 10 tane fuar; değişik alanlarda teknoloji, bilişim, inşaat, yapı, tarım, gıda, tekstil gibi birçok alanda fuarlar düzenleneceğini gösteriyor. Bu da şehre hareket ve kalite getirecek.

Bu merkezle dünyaya açılacağız. Her şekli ile mükemmel bir proje. Kadro olarak böyle büyük bir projeye imza attığımız için de mutluyuz. Fuar merkezimizi 11 Nisan Urfa’nın Kurtuluş Yıl dönümüne yetiştirmek için yoğun çaba içerisindeyiz. Amacımız; GAP’ın başkenti olması sadece lafta değil her şekli ile yansıdığı bir Şanlıurfa icra etmektir. Bunu da başardığımız için Rabbimize hamd ediyoruz” diye konuştu.

ŞANLIURFA FUAR MERKEZİ
Büyükşehir Belediyesi tarafından Karaköprü ilçesinde yapımında son aşamaya gelinen Şanlıurfa Fuar Merkezi 80 bin metrekarelik alan üzerinde kurulacak olup, 14 bin metrekaresi kapalı alandan meydana geliyor. 670 araç kapasiteli otoparka sahip olan Şanlıurfa Fuar Merkezi’nde 30 bin metrekare kapalı alanıyla dinlenme alanları, konferans salonu ve holleriyle fuar organizasyonuna katılacak olan firmalara hizmet verecek.