Şafak Çak kimdir?

elvan-akin-s-142328C5

Paris Hilton ve Jennifer Lopez için yaptığı özel tasarımlarla adından söz ettiren İç Mimar Şafak Çak kimdir? İşte farklı tasarımlarıyla ünlenen Mimar Şafak Çak’ın biyografisi…
Şafak Çak bir iç mimar ve tasarımcıdır. Amerika’da eğitim gören Şafak Çak Türkiye’ye döndüğünde babasından aldığı mesleği ilerletmeye devam etti. Babası Kaya Çak’ta mobilya ustasıydı. İlk işini Ten çamaşırlarından Deha Orhan’ın eviyle başlattı.

Farklı tasarımlarla adından söz ettiren Şafak Çak, asansörlü namaz odası projesini hayata geçirdi. Bu tasarımını daha sonra Kabe’yi 24 saat izleyebilen kamera sistemi, ledli namaz halısı gibi projeler izledi. “İslami Burjuvanın Mimarı” olarak anılmaya başladı.
Yurtdışında Cannes, Monte Carlo, St Tropez (şu an devam ediyor), Londra, New York, Paris, Los Angeles’ta, yurtiçinde ise İstanbul başta olmak üzere Ankara, İzmir, Hatay, Bursa, Gaziantep’te çalışmalarını sürdürüyor. Şafak Çak, en çokta Jennifer Lopez’e hediye ettiği taht ve yatakla adından söz ettirmişti. Çak, 6 senedir konut, anıt, obje ve endüstriyel materyal tasarımlarına yoğunlaştı.

 

Şafak Çak iletişim bilgileri:
Fişekhane Cad. No:50 Ataköy-Bakırköy-İstanbul
(212) 583 95 54
(212) 660 56 11
[email protected]

New York
621 West 42nd Street, South Tower
PH-E NY 10026
[email protected]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*