Pakistan, Singapur ve Malezya’dan İstanbul’a yatırım!

Pakistan, Singapur ve Malezya'dan İstanbul'a yatırım!

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Asya ve Uzakdoğu gezisi kapsamında önce Pakistan’ı ziyaret etti. Pencap Eyaleti Başbakanı Şahbaz Şerif tarafından karşılanan Topbaş, İBB’nin Pakistan’a kazandırdığı metrobüse bindi. Topbaş, Türkiye’nin desteğiyle Pakistan’da kurulan ilk taksi şirketinin de açılışını yaptı. Ziyarette Topbaş ve Şerif, altyapı, kentsel dönüşüm, ve ulaşım konuları kapsayan işbirliği protokolü imzaladılar.

İSTANBUL’A YATIRIM DAVETİ YAPTI

Ardından Singapur’a geçen Kadir Topbaş, Başbakan Lee Hsien Loong’la görüştü. Başbakan Loong, Türkiye’de meydana gelen terör olayları nedeniyle üzüntüsünü dile getirerek, “Türkiye’yle dayanışma içindeyiz” dedi. Singapur halkına Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın selamlarını getirdiğini ifade eden Başkan Kadir Topbaş Singapurlu işadamları ve sanayicileri Türkiye ile iş yapmaya ve yatırıma davet etti.

Deneyim paylaşımı

Topbaş, son olarak Malezya’ya geçti. Başkent Kuala Lumpur’da Belediye Başkanı Mohd Amin Nordin bin Abdulaziz’i makamında ziyaret etti. İstanbul ve Kuala Lumpur’daki çalışmalar ve işbirliği imkanlarının görüşüldüğü ziyarette iki şehir arasında bilgi ve deneyim paylaşımının yanı sıra özellikle ekonomi alanında işbirliği alanlarının genişletilmesi kararlaştırıldı.
Akşam