Ödemiş halkı TOKİ’den 400 konut talep etti!

ödemiş
Ödemiş Emekliler Derneği Başkanı Ali Solar,”Belediye Başkanımız Mahmut Badem’i ziyaret görüştüm. Bizim Ödemiş’te 400 konut projesi isteğimizi kendisi ile paylaştım” dedi.

Türkiye Emekliler Derneği olarak genel ve yerelde emeklilerin hakları için çalıştıklarını söyleyen Ödemiş şube başkanı Ali Solar Ödemiş’te emeklilerin ev sahibi olması için TOKİ’ye başvuru yaptıklarını ifade etti.

Konu ile ilgili olarak konuşan Ali Solar, Ankara’da derneklerinin genel merkezinde başbakan Ahmet Davutoğlu ile görüşmelerin olduğunu, Ödemiş’te de Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ile konu üzerinde görüştüklerini ifade etti.

Başkan Solar şunları ifade etti: “Türkiye’de de Ödemiş’te de emeklilerimizde görülen en büyük sorun ev sahibi olamamalarıdır. Kira ücreti ödeyen birçok emeklimiz hayat pahalılığı karşısında dayanamamakta bazı arkadaşlarımız intihara kadar sürüklenmiştir. Bunun için Türkiye Emekliler Derneği Ödemiş Şubesi olarak tespitimiz doğrultusunda emeklilerimizin kendi koşullarına göre ev sahibi ettim. Başkanımız ile konuyu kendisi ile paylaştım. Talebimizi Ödemiş Kaymakamlığımızı da yazılı olarak ilettik. 15 sene geri ödemeli ayda 250 TL taksit ile TOKİ kanalı ile emeklilerimizin ev sahibi olmasını istiyoruz.

Geçen hafta Ankara’da genel merkezimizdeydim. Başbakan Ahmet Davutoğlu genel merkezimizi ziyaret etti. Genel başkanımız Başbakanımız ile bu konuları görüştü. Başbakanımız TOKİ aracılığı ile Türkiye geneline talep olduğu sürece konut yapılacağını ifade etti. Ben daha sonra Ödemiş’e geldiğimde Belediye Başkanımız Mahmut Badem’i ziyaret ettim. Başkanımız ile konuyu görüştüm. Bizim Ödemiş’te 400 konut projesi isteğimizi kendisi ile paylaştım. Başkanımız da olumlu bakarak bizim tespit ettiğimiz yerleri küçük gördü daha büyük yer olması için araştırma yapacaklarını ifade etti. Bu durum üyelerimizi bizleri sevindirmiştir. Başbakanımıza, belediye başkanımıza çok teşekkür ediyoruz.”

Küçük Menderes Gazetesi

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*