MNG Holding Dubai’ye 5 yıldızlı otel yapacak!

dubai

5 yıldızlı otelin yapılacağı projede ayrıntılar netlik kazanmasa da MNG’nin yapacağı iş yaklaşık 220 milyon dolara mal olacak. Otelin yanı sıra projede ayrıca bir apartman kompleksi de yer alacak.

Petrolde yaşanan düşüş Ortadoğu’da gayrimenkul projelerini de olumsuz yönde etkilendi. Dolayısıyla bu bölgede iş yapan Türk müteahhitlerin işleri son dönemde geçmişe nazaran azalmış durumda. Ancak bazı ‘niş’ projeler bu olumsuzluklardan etkilenmedi. Bunlar arasında en dikkat çekeni ise Dubai’nin Kanal İstanbul’u olarak bilinen projesi. 2 milyar dolarlık Dubai Kanal Projesi’nin ilk fazını 2013’te kazanan MNG Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Nazif Günal, şimdi de projenin önemli bir aşamasını daha üstleniyor. Dubai’deki Business Area’da inşa edilecek turizm tesisini MNG Holding yapacak.
220 milyon dolarlık proje

5 yıldızlı otelin yapılacağı projede ayrıntılar netlik kazanmasa da MNG’nin yapacağı iş yaklaşık 220 milyon dolara mal olacak. Otelin yanı sıra projede ayrıca bir apartman kompleksi de yer alacak. Projeyle ilgili Birleşik Arap Emirlikleri’nin en önemli finans kurumlarından Abu Dhabi Commercial Bank ile de sendikasyon anlaşması imzalanmak üzere. Projenin 2017’de tamamlanması öngörülüyor.

Turizmde MNG Holding, özellikle Antalya bölgesindeki yatırımlarıyla tanınıyor. World of Wonders (WOW) markasının sahibi olan MNG Holding, WOW Kremlin Palace, WOW Topkapı Palace, WOW Bodrum Resort, WOW İstanbul ve WOW Airport otelleriyle öne çıkıyor.

 

Dünya