Konut kredileri düşük faizle yapılandırılıyor!

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank faiz indirimi öncesinde konut kredisi çekenlere yapılandırma müjdesi verdi. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, konuyla ilgili ” Konut kredisi yenileme imkanı hayırlı olsun” açıklamalarında bulundu.

Faiz indirimi öncesinde konut kredisi çekenlere müjde geldi. Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank ağustos ayında başlattıkları faiz indirimleri sonrasında daha yüksek faizlerle konut kredisi kullanmış olan müşterilerinin kredilerini yapılandıracaklarının müjdesini verdi.

ŞUBELERE BAŞVURULACAK
Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre, üç kamu bankası konut kredisi kullanmış olan ve mevcut kredi bakiyesi 500 bin TL’nin altında olan vatandaşların istemeleri durumunda kredilerini aylık yüzde 0.99 faiz oranıyla yenileyebilecek. Üç banka tarafından yapılan ortak açıklamada şu ifadeler kullanıldı: “Yapılan faiz indiriminden faydalanmak isteyen müşterilerin, ilgili banka şubelerine başvurması gerekiyor. 500 bin TL’nin altında kredi borcu olanların aylık yüzde 0.99 oranından, 500 bin TL’nin üzerinde kredi borcu bulunanların ise bankaların bu tutarlar için uyguladıkları cari faiz oranlarından kredileri yenilenebilecektir. Ülke bilançosunu her zaman kendi bilançolarının önünde tutan, yenilikçi ürün ve hizmetlerle müşterilerinin yanında olmayı hedefleyen Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank müşterilerinin finansal yüklerini azaltacak olan faiz indirimi uygulamasına 1 Ekim’de başlayacaktır.”

ALBAYRAK: EKONOMİDEKİ HER GELİŞMEYİ VATANDAŞA YANSITIRIZ
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarından çekilen konut kredilerindeki yapılandırmaya ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu. Albayrak, “Ekonomideki her iyileşmeyi vatandaşımıza yansıtmaya devam ediyoruz. Konut kredisi yenileme imkanı hayırlı olsun” dedi.