Kentsel dönüşüm kira yardımı 2015!

Kentsel dönüşüm kira yardımı 2015

Taşınmazı riskli ilan edilmiş ve kentsel dönüşüm projesine dahil edilmiş mülk sahiplerine devlet kira yardımında bulunuyor.İşte kentsel dönüşüm kira yardımı 2015..

Binası riskli ilan edilmiş ve kentsel dönüşüm kapsamında alınmış maliklere devlet bazı finansal desteklerde bulunuyor. Bu desteklerin arasında kira yardımı da bulunuyor.

Bakanlık Lisanslı kuruluşça hazırlanmış Raporu Bakanlık tarafından onaylandıktan sonra Binanızdaki taşınmaz sahipleri kentsel dönüşüm kira yardımından yararlanabiliyor.

Anlaşma ile tahliye edilen uygulama alanındaki yapılar ile uygulama alanı dışındaki riskli yapıların maliklerine tahliye tarihinden itibaren konut ve işyerlerinin teslim tarihine veya ilgili kurumca belirlenecek tarihe kadar, mümkün olması durumunda geçici konut veya işyeri tahsisi, mümkün olmaması hâlinde ise, Bakanlıkça kararlaştırılacak aylık kira yardımı yapılıyor. Peki kentsel dönüşüm kira yardımı 2015 ne kadar?

18 ay boyunca aydan aya ödenen kentsel dönüşüm kira yardımı 2015 yılında 735 TL olarak ödeniyor. Kira yardımı başvurusunda bulunmak için hak sahiplerinin riskli yapı onay tarihinden önce riskli yapıda ikamet etmesi gerekiyor.İkamet şartı, faturalar ile ispatlanabiliyor.

Kentsel dönüşüm kira yardımı başvuru dilekçesi!

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*