Anataşınmazın bakımı, korunması, küçük çaptaki onarımı, ortak yerlerin ve döşemelerin bakımı, temizliği, bağımsız bölümlerde oturanların çarşı işlerinin görülmesi, güvenliklerinin sağlanması, kaloriferin yakılması ve bahçenin düzenlenmesi ve bakımı ve benzeri hizmetleri gören kişi kapıcı olarak ifade ediliyor.

Kanuna göre, kapıcı işçi sıfatına sahip olurken, konutun maliki veya ortakları ise işveren sıfatına sahip oluyor.Apartman ve konut sitelerinde çalışan konut kapıcı görevlilerine İş Kanunu hükümlerine göre ücret ödenmesi zorunlu oluyor.


Eğlencede büyük indirim! Oyunlar 1 TL! Esenyurt TİKİ Eğlence Dünyası!

429 sayılı Ulusal Bayram ve Genel Tatiller Hakkında Kanunda yer alan tatil günlerinde, kapıcının çalıştırılıp çalıştırılamayacağı iş veya toplu iş sözleşmelerinde belirleniyor. Peki kapıcı maaşı ne kadar 2018? diyorsanız işte yanıtı..

Kapıcı maaşı ne kadar 2018?
2018 yılında kapıcılar için asgari ücret net 1.603 lira yerine, brütten vergi kesintisi olmaması nedeni ile 1.725,08 lira olarak hesaplanacak.

Kapıcı Kıdem Tazminatı şartlarını yerine getirmesi durumunda apartman yönetimine müracaat ederse; 1475 sayılı Kanunun 14. maddesine göre kapıcıya Kıdem Tazminatı ödemesi yapılacak.

 

Özge ÖZDEMİR/Emlaktagundem.com

 

, ,

Hemen Teslim 5 proje