İşte Galatasaray Riva projesinin mimari görselleri!

Galatasaray Riva proesinin mimari görselleri yayınlandı. İhalesi 8 Haziran’da yapılacak projede protokol 29 Haziran 2016’da imzalandı.

Galatasaray Spor Kulubü’nün en büyük gelir umudu olan Rive ve Florya arazileri için Emlak Konut 8 Haziran’da ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

Emlak Konut GYO ile Galatasaray Spor Kulübü arasında 29 Haziran 2016’da protokol imzalandı. 1 milyon 76 metrekarelik Riva arazisi için ihale başvuruları 12 Mayıs 2017’de başlıyor.

İhale sonucuna göre arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın olurken yüzde 20’si Emlak Konut’un olacak.

Riva’daki arazinin değerini toplam 388.7 milyon lira, Florya’daki arasının değerinin ise yaklaşık 120 milyon lira olarak belirtilmişti. Bu durumda Galatasaray’ın Riva ve Florya arsaları için minimum 508.7 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor.

Emlak Konut Riva ihalesi kapsamında inşa edilecek EKO-KÖY projesinin toplam konut alanı 869 bin 522 metrekare. Proje ekolojik ve sürdürülebilir mimari yaklaşımlarla dizayn ediliyor.

Köy ve doğa yaşamını yansıtan Emlak Konut Eko-Köy projesinde farklı konseptin bu projede hayat bulması için ihale şartnamesine belirli maddeler eklenecek.

 

İşte Galatasaray Riva projesinin mimari görselleri!

 

 

Vatan