İnşaatta kaliteyi belirleyen faktörler nelerdir?

donusume_lik_yapi_imzasi_h634

Lik Yapı Genel Müdürü Mehmet Kurt, “Mudanya’ya kaliteli müteahhitler gelirse, inşaatların kalitesi artar, bu da daire fiyatlarını etkiler, daireleri daha değerli kılar. Terk edilmiş, yarım kalmış projeler tedirginlik yaratıyor” dedi.

LikYapı Genel Müdürü Mehmet Kurt, Mudanya’da farklı ve özel projeler sunmaya devam ettiklerini belirterek, yatırımcılar için de bir tespitte bulunarak ‘doğru yer, doğru proje, doğru müteahhit’in önemini dikkat çekti. Son yapılan araştırmalara göre dünyada yaşanabilir kentler arasında 48. sırada seçilmiş durumda. Mudanya’nın Bursa’nın en özel ilçesi olduğunu söyleyen Mehmet Kurt, “Dünya’da, havası bakımından doktorların dahi reçetelerine yazdığı, doğası ve görselliğiyle sağlık açısından eşsiz bir yer.

Mudanya’nın sloganı bile “Barış, kardeşlik ve huzurun başkenti” olarak geçiyor. Biz de bu eşsiz bölgeye, gerek mimarı projesi, gerek peyzajı, gerek iç mimari tasarımlarımızla yaşam alanlarıyla donatılmış site anlayışı sunuyor. Modern bir yaşam için konforu doğayla buluşturuyoruz” diye konuştu. Mudanya’da artık doğru projelerin yükselmeye başladığını kaydeden Lik Yapı Genel Müdürü Mehmet Kurt, sorularımızı şöyle yanıtladı;

Mudanya’da kentsel dönüşüm için görüşleriniz nedir?
İlçenin turizm açısından gelişebilmesi için kaliteli konutlara ihtiyacı olduğu kadar, kaliteli müteahhitlere de ihtiyacı var. Yaşanabilir ve dayanıklı konutlar yapılmalı. Yeşil alanlar mümkün olduğunca tahrip edilmemeli. Mudanya’da bir diğer sorun da, terk edilmiş, yarım kalmış inşaat yatırımları… Bunu gören arsa sahipleri de tedirgin, vatandaş da tedirgin… Mudanya’ya kaliteli müteahhitler gelirse, inşaatların kalitesi artar, daire fiyatlarını da etkiler, daireleri daha değerli kılar.

Zamanında teslim bizim için çok önemli. Satın alırken ne konuşulmuşsa, sonrasında da sözümüzde durmalıyız. Mudanya açısından da kentsel dönüşüm biran önce harekete geçirilmeli. Bu yüzden öncelikle müşteri memnuniyeti diyoruz… Mesela, daire tesliminden sonra talep gelirse müşterinin memnun olması için gerekeni yapıyoruz. Çünkü tasarladığımız projelerde sadece daire değil, yaşam alanı inşa ediyoruz. Kalite kadar yaşam rahatlığı da önemli. Yeniliklerin takipçisiyiz. Hep daha iyisini yapmaya çalışıyoruz.Yapacağız da…

Kentsel dönüşümü nasıl değerlendiriyorsunuz?
Kentsel dönüşümü destekliyoruz. Geçmişte yapılan yanlış planlamalar. Eksik ve yanlış işçilikler. Allah korusun en küçük bir depremde halimiz ne olur. Kentsel Dönüşümü desteklememek mümkün mü? Bu doğrultuda yollara ve yeşil alanlara dikkat edilmeli. Kentsel dönüşüm, insanlarımıza yeterince anlatılmalı. Bilinçlendirilme yapılması gerekiyor. Kentsel dönüşüm konusunda da, yerel yönetimlere büyük iş düşüyor. Çünkü vatandaşı daha kolay ikna edebilir. Bu konuda vatandaşı teşvik etmeli. Belirlenen yerler de doğru müteahhitlere verilmeli, müteahhitlerin referanslarına bakılmalı. Referanslar iyi değerlendirilmeli ve icraatlar dikkate alınmalı. “Lik Yapı farklılık yaratmaya devam ediyor.”

Projelerinizden bahseder misiniz ?
Farklı ve özel projeler sunmaya devam ediyoruz. Bunlar halkın tüm kesimlerine hitap edebilecek cinsten. Bundan onca gösterdiğimiz Lik Yapı kalitesini bu projelerde de arttırmaya devam ediyoruz ve müşterilerimizden de bu konuda çok güzel yanıtlar alıyoruz. Şuan devam etmekte olan 6 projemiz var. Projelerimizin hepsi Mudanya’da olmakla beraber 2015 ve 2016 ta hepsini teslim etmeyi planlıyoruz. Yılda 300-350 konut üretiyoruz. Şuan da 11 blok 88 daireden oluşan Halitpaşa Konakları ve 18 blok 206 daireden oluşan Burgazpark 3. Etap projemizi Aralık 2015’te teslim etmeyi planlıyoruz. Butik bir proje olan 30 dairelik Çamlık Konakları’nı, 101 dairelik Likoğlu Residence’i, 36 dairelik Seyr-u Sefa 1’i ve 32 dairelik Seyr-u Sefa 2’ yi 2016 yılında teslim etmeyi planlıyoruz.

Neden Mudanya’yı tercih ediyorsunuz?
Öncelikle Bursa, son yapılan araştırmalara göre dünya’da yaşanabilir kentler arasında 48. sırada seçilmiş durumda. Mudanya Bursa’nın en özel ilçesi. Dünya’da, havası bakımından doktorların dahi reçetelerine yazdığı, doğası ve görselliğiyle sağlık açısından eşsiz bir yer. Mudanya’nın sloganı bile “Barış, kardeşlik ve huzurun başkenti” olarak geçiyor. Biz de bu eşsiz bölgeye, gerek mimarı projesi, gerek peyzajı, gerek iç mimari tasarımlarımızla yaşam alanlarıyla donatılmış site anlayışı sunuyor. Modern bir yaşam için konforu doğayla buluşturuyoruz. İstanbullular son birkaç yıldır Mudanya’ya adeta akın ediyor.

Neden Mudanya’yı tercih ediyorlar?
Bursa’ya daha önce gelen, Mudanya’nın sakinliğini ve doğasını keşfeden herkes bir gün mutlaka burada yaşamak ister. Buraya daha önce gelememelerin tek sebebi ise nitelikli proje bulamamalarıdır. Son yıllarda iyi müteahhitlerin başarılı projeleri Mudanya’da yükselmeye başladıktan sonra burası büyük bir ivme kazandı ve İstanbulluların ilgisini çekti. Bunun diğer bir sebebi de tabiki deniz otobüsleri. Artık istanbullu Mudanya’dan işine gidip gelebiliyor. Ayrıca burada lüksü çok daha ekonomik bir şekilde elde edebiliyor. Mudanya artık İstanbul’un arka bahçesi.

Mudanya’da çok proje var. Fakat faridılaşbnlmış projelerin çok fazla olmadığını görüyoruz? Siz projenizi öne çıkartmak için neler planladınız?
İlk önce iyi konumda olan arazileri seçmekten başlıyoruz. Sonra tam bir ekip çalışmasıyla gerek dış mimari görselliği olsun, gerek iç mimarisi, her metrekaresini nasıl sizler için daha uygun bir hale getireceğimizi hesaplıyoruz. Daire sahipleri bu daireleri kullanmaya başladığında zaten o rahatlığı hissediyorlar ve bizi tekrar tercih ediyorlar. Kullandığımız tüm malzemeler özenle seçtiğimiz marka malzemeler. Dairelerin satışı olurken bizim kullandığımız malzemenin dışında bir malzeme kullanmak isteyen müşterilerimize de yardımcı oluyoruz. Bizim için müşterilerimizin memnuniyeti her şeyden önemli. Daireleri sattıktan sonra yönetimi ilk 2 yıl biz üstleniyoruz. Eksik varsa, yapılması gereken bir şey varsa o sitenin yararına olan her şeyi üstlenerek profesyonel bir yönetim sunuyoruz.

Projelerinizde hedef kitle kimler? Proje daire fiyatları nedir ve ne tür kolaylıklar sağlıyorsunuz?
Burgazpark’ta metrekaresi 2000, Halitpaşa’da 3000 TL gibi uygun fiyatlarımız var. Proje kredi oranlarımız çok düşük ve bu konuda müşterilerimize çok uygun seçenekler sunuyoruz, %30’unu peşin geri kalan ödemeyi proje kredisi olarak değerlendiremiyoruz. Mudanya, havası ve çevresi itibariyle, Bursa’nın en ideal, en güzel ilçesi. Ulaşım avantajına da sahip. Özellikle İstanbul’a deniz otobüsü imkanı olması, Mudanya’yı daha cazip kılıyor…

Piyasanın durumu hakkında ne söylemek istersiniz?
Doğru yer, Doğru proje, Doğru müteahhit…Bu anlayış olduğu zaman toplumun her kesiminden talep de oluyor. Doğru çizgideyseniz satış kaygısı yaşamıyorsunuz. Akıllı ev konseptine uygun olarak, yaşam alanında yormayacak konutlar inşa ediyoruz. Dinamik, insan odaklı, ihtiyaçlara duyarlı bir kurum olarak, lüks konut anlayışımız yalnızca 1 .sınıf işçilikten ibaret değil. Yapılan iş huzur, güven ve konfor; kar, sağlık ve rahatlık sunabilmeli.
Bursa Kent

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*