Gebze’de icradan satılık arsa! 4.5 milyon TL’ye!

Kocaeli İli, Gebze İlçesi, Osmanyılmaz Mahallesi’nde yer alan arsa vasıflı gayrimenkul icradan satışa çıkıyor. Satışa konu olan arsa için 4 milyon 500 bin TL isteniyor.

Özellikleri : Bağ ve tarla nitelikli, şehir merkezine yakın, yoğun konut, işyeri ve sanayi depolama türü yapılaşmaların bulunduğu, ulaşımı kolay altyapı ve Belediye hizmetlerinden yararlanır.


Tapu Kaydı : Kocaeli İl, Gebze İlçe, Osmanyılmaz Mahalle, 141 Ada, 42 Parsel

İmar Durumu : Gebze Revizyon Uygulama İmar Planında, kısmen Yol ve Spor Tesisleri alanında kalmaktadır, Emsal=1.00’dir.

Kıymeti : 4.500.100,00 TL
1. Satış Günü : 25/05/2018 günü 10:00 – 10:10 arası
2. Satış Günü : 22/06/2018 günü 10:00 – 10:10 arası
Satış Yeri : Gebze Adliyesi 2. Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu A Blok, 1. Kat

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20’si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/25 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

,