Galatasaray Riva arazisini yarın ihaleye çıkarıyor!

Galatasaray’ın İstanbul Riva’daki arsası yarın ihaleye çıkıyor. 10 firmadan teklif beklenen arazinin Galatasaray’ın maddi sorunlarına çare olması bekleniyor.

Emlak Konut GYO öncülüğünde gerçekleştirilecek ihale yarın yapılacak. İstanbul Riva’daki 1 milyon metrekarelik arsa için büyük firmalar yarışacak.

Kulübün maddi sorunlarına çare olması beklenen arsa için büyük inşaat firmaları kıran kırana yarışacak. Markalı konut üreticilerinin temsilcileri yarın bu arsa için aynı masada buluşacak.

Hasılat paylaşım modeliyle yapılacak ihaleye markalı konut üreticileri bir araya gelecek.İhaleye Teknik Yapı, Dap Yapı, Fuzul Grup ve Makro İnşaat-Nef ortaklığının katılmasına kesin gözüyle bakılıyor. Gap İnşaat ve Ege Yapı’nın da değerlendirme aşamasında olduğu belirtiliyor.

Arsa büyüklüğü 1 milyon metrekarenin üzerinde olan Riva arazisi için geçtiğimiz yıl protokol imzalanmıştı. Protokole göre, ihalede ortaya çıkacak arsa bedelinin yüzde 80’i Galatasaray’ın, yüzde 20’si de Emlak Konut GYO’nun olacak.

Değerinin 388.7 milyon lira olarak açıklandığı Riva arazi Galatasaray için büyük önem taşıyor. Florya’daki 22 bin 627 metrekarelik arsanın ihale tarihi henüz açıklanmadı. Arsanın değeri ise yaklaşık 120 milyon lira olarak belirlenmişti.

Böylece Galatasaray’ın Riva ve Florya arsaları için en az 508.7 milyon lira gelir elde etmesi bekleniyor.

 

Ezgi Delibeyoğlu/Emlaktagundem.com