Galatasaray Florya projesinde son durum!

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, bu sezon kadrolarına dahil ettikleri futbolcular için yaklaşık 40 milyon avro bonservis bedeli vereceklerini, oyunculara yapılacak ödemeler konusunda da 85,5 milyon avro taahhüde girdiklerini söyledi.

Sarı-kırmızılı kulübün Gayrettepe Dedeman Otel’de gerçekleştirilen eylül ayı olağan pan kurulu toplantısında konuşan Özbek, yaptıkları transferlerin maliyetlerinin uygun olduğunu dile getirdi.

Özbek, geçen ay yaptıkları olağanüstü pan kurulu toplantısının yaşanan gerginlik nedeniyle tamamlanamamasından dolayı kulüpteki gelişmeler hakkında bilgi veremediğini belirtti.

 

– “Riva projesinde hedefimize ulaştık”

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Emlak Konut GYO ile geliştirdikleri Riva projesini kazanan birinci firma olan Fema İnşaat ve KLV İnşaat İş Ortaklığı’nın ilgili teminat mektubunu getiremediği için ihaleden çekildiğini hatırlatarak, “Ardından ihaleyi ikinci sırada tamamlayan Yılmaz İnşaat Taahhüt ve Ticaret AŞ ile görüşüldü. Onlarla bir mutabakata varıldı. Bugün de imza töreni var. Hedefimize ulaştık.” şeklinde görüş belirtti.

Türk Telekom Stadı’nın yanına yapmayı planladıkları kapalı spor salonunun projesinin onaylandığını ve yakında temel atma işlemine başlayacaklarını ifade eden Özbek, stadın ulaşım sorunun çözülmesi için Cendere Yolu üzerindeki bağlantı yollarının faaliyete geçtiğini dile getirdi.

Emlak Konut GYO ile geliştirdikleri Florya projesinde de sona geldiğini aktaran Özbek, kasım ya da aralık ayında proje için ihaleye çıkılacağını sözlerine ekledi.

Toplantıda Galatasaray Adası ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi veren Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Eşref Alaçayır, adanın işletmecisi ile mahkemelik olduklarını ve hukuki sürecin devam ettiğini aktardı.

Galatasaray Kulübü Ticaret Direktörü Ali Öğüdücü de Türk Telekom Stadı’nda yapmayı planladıkları müze ve yenilikler hakkında üyelere bilgi verdi.

 

AA