Diğer Sonuçlar
 • Kocaeli'de arsa fiyatları arttıkça artıyor!

  Kocaeli'de konut sektöründe en önemli sorunlardan biri her geçen gün artan arsa maliyetleri. Artan arsa maliyetlerine bir de ekonomik durgunluk eklenince inşaat sektörü oldukça yavaşladı

 • 2016'da konut satış hedefi 1 milyon 500 bin!

  İki seçim süreci atlatan inşaat sektörü, 'bekle gör' döneminin ardından 2015'i de rekorla kapattı. 1.2 milyonluk satışa imza atan sektör bu yıl gaza basacak. Yeni hedef ise, 1 milyon 500 bin konut satmak.

 • İnşaat sektörü bu yıl istikrarlı büyür!

  Türkiye’de konut satışlarının 2015’i 1,3 milyon adetle kapatacağını söyleyen Cihan İnşaat İş Geliştirme ve Pazarlama Müdürü Bengi Hışır, sektörün krizleri iyi yönettiğini kaydetti.

 • TÜSİAD Başekonomisti İmamoğlu: İnşaat sektörü büyüyecek

  TÜSİAD Başekonomisti Zümrüt İmamoğlu, Türk ekonomisiyle ilgili yaptığı değerlendirmede, büyükşehirlere olan hızlı göçün konut ihtiyacını artırdığını, dolayısıyla inşaat sektöründeki gelişmenin ve büyümenin süreceğini dile getirdi.

 • Malatya'da emlak sektörü sıkıntılı dönem yaşıyor!

  Emlakçı Cevdet Zafer Malatya'da şu anda emlak sektörü sıkıntılı dönemler yaşandığını belirtti. Emlakçı Zafer, son 6 ayda konut satışlarinin azalmasının banka faizi olanlarının yükselmesinden kaynaklandığını belirtti.

 • Konut sektörü başarılı bir yıl geçirdi!

  Konut sektörü temsilcileri, tüm olumsuzluklara rağmen sektörün başarılı bir yılı geride bıraktığını belirterek, 2016'da konut satışlarında yeni rekorlar kırılacağını kaydediyor. Haluk Sur, konut sektörünün başarılı bir yılı geride bıraktığını söyledi.

 • Yabancı yatırımcının artan talepleri, sektörü uçurdu!

  Yabancı yatırımcının artan talepleri, inşaat sektörünü adeta uçurdu. Artan konut fiyatlarını yeni imar alanlarının olmamasına bağlayan sektörün önde gelen temsilcilerinden Mümin Bostancı, artan maliyetlerin tüketiciye yansıyacağını söyledi.

 • Hakan Erilkun: Son 6 ayda yüzde 35'lere yakın kira artışı yaşandı!

  İki seçim, jeopolitik riskler ve küresel endişelere rağmen konut sektörü geçen yılı rekorla kapattı. Satışların 1.2 milyonu aşmasının yanı sıra kiralar da tavan yaptı. Merkezde 6 ayda yüzde 35 artış yaşandı

 • İzmir'de konuta talep artıyor, evler küçülüyor!

  Nüfus artışıyla konut talebinin de yükseldiği İzmir'de faizlerin de etkisiyle inşaat sektörü son bir yıldır büyük darbe yedi. İnşaat sektörü kâr marjlarını düşürüp konutları küçülterek krizden çıkmaya çalışıyor.

 • 2016'da yabancılara konut satışı 10 milyar doları bulacak!

  Konut sektörü temsilcileri, 2016 yılında yabancılara konut satış tutarının 10 milyar doları bulabileceğini belirtiyor. Aşa: "Gerekli şartlar sağlanırsa 2016'da yabancıya konut satışı 10 milyar doları bulur" şeklinde konuştu.