Diğer Sonuçlar
 • Kentsel dönüşüme iki çözüm önerisi!

  Kentsel Dönüşüm Kanunu olarak bilinen 6306 sayılı kanun, iki yıldır yürürlükte. Özellikle riskli binalarla ilgili başarılı çalışmalar yapıldı ancak 'riskli alan' ilan edilen 106 bölgedeki 70 bin dönümde işler tıkanma noktasına geldi...

 • Suat Altın İnşaat, İstanbul ve Ankara'ya açılıyor!

  Suat Altın İnşaat Genel Müdürü Sedat Kılınç, "Ankara'daki projemizin arsasıyla ilgili çalışmalar neticelenmek üzere. Ayrıca Maslak'ta kentsel dönüşüme dahil olan bir arsada çözüm sürecindeyiz" diyor...

 • Hilti’den deprem ve kentsel dönüşüme çare olacak inovasyon!

  Hilti’den deprem ve kentsel dönüşüme çare olacak inovasyon uygulaması geliyor. Tüm illerde binaların röntgenini çeken Hilti, İTÜ ve İSTKA’nın deprem projesinin de çözüm ortağı oldu.

 • Hilti’den kentsel dönüşüme çare olacak inovasyon!

  Ülkemizde, özellikle Marmara Bölgesi’nde gerçekleşen 17 Ağustos 1999 depremi ile çok sayıda can kaybı yaşandı. Tüm illerde binaların röntgenini çeken Hilti, İTÜ ve İSTKA’nın deprem projesinin de çözüm ortağı oldu.

 • Konya Meram kentsel dönüşüme hazırlanıyor!

  Yerinde Tespit, Yerinde Çözüm' sloganıyla çalışmalarına yön veren Meram Belediyesi'nde Başkan Fatma Toru, ilçe genelindeki mahallelere konuk olarak vatandaşların taleplerini dinlemeye devam ediyor.

 • İzmir Karabağlar'da kentsel dönüşüme hız verilmeli!

  İzmir Ticaret Odası'nın hazırladığı, "İzmir İli İlçelerinin Sorunları, Çözüm Önerileri ve Yatırım Olanakları Raporu'nda Karabağlar'da kentsel dönüşüme hız verilmesi istenirken, ilçenin mobilya ticaretinde üs haline getirilmesi önerildi.

 • Kentsel dönüşüme 33 maddelik çözüm!

  Kentsel dönüşüme hız vermek ve mevcut tıkanıklıkları çözmek için geçtiğimiz hafta İstanbul İnşaatçılar Derneği, (İNDER) tarafından düzenlenen kentsel dönüşüm çözümleri konferansından 32 maddelik bildirge çıktı.

 • Mustafa Tuna'dan kentsel dönüşüme yönelik çözüm önerileri!

  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, “Uluslararası  Gayrimenkul Geliştirme ve Yönetimi  Konferansı’na katılarak bazı açıklamalar yaptı.

 • Hızlı kentsel dönüşüme aracı kurum önerisi!

  Mimar Nihat Şen, hızlı kentsel dönüşüm için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan onaylı aracı kurumlara ihtiyaç olduğunu ifade etti. Bakanlıklar tarafından denetlenecek şirketler vatandaşa hem bilgi hem de finansal çözüm önerileri sunacak. 

 • İstanbul'un çözüm bekleyen 7 sorunu!

  İstanbul, tarihi ve turistik kimliğinin yanı sıra ülkenin eğitim, sağlık, ulaşım sektörünü de sırtlıyor. İstanbul'un ulaşımdan kentsel dönüşüme kadar bir dizi sorunu bulunuyor.